72% українців вважають 9 Травня найважливішим особистим святом – опитування

Новини України

Дві третини українців вважають День Перемоги великим особистим святом – опитування

Для більшості українців День Перемоги залишається великим святом. Фото: Євген Халдей

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) поцікавився у громадян України, як вони ставляться до свята 9 Травня. Для переважної більшості людей цей день – великий особистий свято.

Соціологи запитали, яку дату слід зазначати в Україні. 17% респондентів відповіли, що з нагоди закінчення Другої світової війни в Україні слід відзначати День пам’яті і примирення 8 травня. 44% українців думають, що потрібно відзначати День Перемоги 9 травня. А 34% дотримуються думки, що необхідно відзначати обидва свята.

На питання про те, чим для них є свято 9 Травня, 72% зізналися, що це свято має для них велике особисте значення. Для 18% це просто офіційний свято, яке не має великого значення. А для 8% це взагалі не свято.

Що стосується відзначення на державному рівні, то 81% громадян вважають, що 9 Травня має бути державним вихідним вдень, 15% – що не має.

Опитування проводилося з 14 по 17 травня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У дослідженні взяли участь дві тисячі чоловік старше 18 років.

Раніше “Країна” приводила рейтинг підтримки президента Володимира Зеленського.

Ми також писали про результати опитування, присвяченого ставленню українців до роботи Кабміну.

Залишити відповідь