Адвокат розповів нові подробиці у справі про вбивство Шеремета

Новини України

Адвокат розповів, що змінилося в справі Шеремета, і кого тепер вважають організатором вбивства

Підозрювані у справі Шеремета. Фото: Головком

Вчора слідство змінило підозра фігурантам справи щодо вбивства Шеремета. Також з’явилася інформація, що найближчим часом буде оголошено про завершення досудового розслідування і справа буде готуватися до відправки в суд.

Тарас Беспалий, адвокат Юлії Кузьменко підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета, розповів “Країні”, що змінилося в справі і хто тепер організатор вбивства.

“Вчора змінили повідомлення про підозру Юлії Кузьменко, Андрію Антоненко і Яні Дугарь”. Раніше в підозрі було зазначено, що Антоненко – організатор, а Кузьменко і Дугарь – співвиконавці, мотив – ультранаціоналістичні ідеї. Тепер підозра змінили, написали, що є невстановлені особи, які з особистих мотивів, з метою створення підстав для проведення якихось невідомих акцій протесту з невідомою метою, вирішили вбити Павла Шеремета. Для цього ці невідомі особи, з невідомими мотивами знайшли Антоненко, Кузьменко і Дугарь і наказали їм вбити Шеремета.

До цього у нас була тільки стаття 115 Кримінального кодексу, а зараз розширили кваліфікацію, додали дві статті: 194 ст. – знищення, пошкодження автомобіля Павла Шеремета та 263 ст. незаконне поводження зі зброєю, це стосується вибухового пристрою, з-за якого стався вибух авто. Якщо під час брифінгу говорили, що на відео жінка, яка запустила детонацію пристрою 20.07.2016 в 7 ранку – Юлія Кузьменко, а зараз кажуть, що Кузьменко тільки заклала пристрій, а хто та жінка, яка запустила детонацію пристрою – невідомо, її начебто будуть шукати.

Сьогодні в Печерському суді має відбутися засідання за зміну запобіжного заходу для Юлії Кузьменко, але чомусь ніхто з 50 прокурорів не зміг прийти на судове засідання. Суддя сказав, що три дні тому про це повідомили генпрокуратурі, головне слідче управління, але Кузьменко ніхто не доставив на судове засідання, відеоконференцію не організували, прокурори не з’явилися. Мені подзвонили і попросили сьогодні в 16:00 прийти зразок для вручення будь-яких документів Юлі Кузьменко. Слухання по сьогоднішнього засідання перенесли на 27 травня в 12:30. Під час брифінгу сказали, що фактично затримали вбивць, що є достатньо доказів їх причетності”, – розповів Беспалий.

Також адвокат заявляє, що Дугарь і Антоненко до їх затримання не були знайомі. “Безліч свідків говорили, що в липні 2016 року Дугарь перебувала в закритому військовому госпіталі і не могла перебувати в Києві. Багато таких доказів, які вказують, що вони не винні і це помилкове підозру. Перекваліфікацію і те, що зараз порасписывали більш детально, це просто спроба вийти з цієї ситуації і хоч якось закинути цю справу до суду”, – стверджує Беспалий.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що слідство змінило підозра фігурантам справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрію Антоненко і Юлії Кузьменко. Тепер Антоненко не є організатором, а виконавцем злочину.

Також ми писали, що підозрювану у вбивстві Шеремета Кузьменко залишили під вартою до кінця весни.

Залишити відповідь