Адвокати Порошенко не вважають сенсаційної запис його розмови з Байденом

Новини України

Адвокати Порошенко назвали нормальними його розмови з Байденом і впевнені, що Зеленський займається тим же

Адвокати Порошенко дали прес-конференцію. Фото: скріншот з відео

Кримінальну справу за фактом державної зради проти Петра Порошенка було відкрито після спілкування генерального прокурора України Ірини Венедиктової з президентом Володимиром Зеленським.

Про це заявив адвокат колишнього президента України Ілля Новіков під час прес-конференції.

Таким чином, він угледів зацікавленість Володимира Зеленського у відкритті цього виробництва і заявив, що сенсацією є не зміст записів, а реакція на них нинішнього президента України.

“Кримінальне провадження за так званим плівкам Байдена було порушено сьогодні вночі… що саме по собі по справах, що стосуються подій чотирирічної давнини, говорить про якомусь окремому інтерес з цього питання керівництва Офісу генерального прокурора”, – вважає адвокат Порошенко.

Захисник додав, що Зеленкский підтвердив свою зацікавленість у цій справі і під час сьогоднішньої прес-конференції, зробивши кілька заяв.

“Своїми заявами про те, що він (Зеленський – Ред.) упевнений, що вирок Порошенко – це питання часу і що можна кваліфікувати дії за статтею про держзраду, президент Зеленський вперше публічно продемонстрував свою позицію… як людини, який безпосередньо координує та безпосередньо зацікавлений у цих виробництвах”, – заявив Новіков.

“По суті того, що відображено на плівках, там зрозуміло немає ніякого складу злочину. Якби ми були схильні з колегами до троллингу в поганому смаку, ми б вже зараз подали заяву, наприклад в той же самий Офіс генерального прокурора, оскільки на сайті президента України від 6 квітня розміщена новина про те, що Зеленський мав розмову з секретарем Помпео з того ж питання – про можливість надання Сполученими Штатами гарантій Україні за позикою. Ми цього не робимо, але важливо розуміти, що всі ці переговори такого ж змісту відбуваються протягом усіх цих останніх років і період останнього року, коли президент Зеленський очолює Україну, не є винятком. Це звичайна практика”, – заявив Новіков.

Він додав, що разом з колегами буде шукати джерело походження цих записів.

“Він міг бути і з американської сторони, але заяви Зеленського, поведінка президента і генпрокурора говорять про те, що запис могла вестися і з української сторони, що являє собою колосальну проблему. Це може вести до підриву можливості вести довірчі розмови не тільки з політиками і державними діячами Сполучених Штатів, але і з будь-якими іноземними партнерами, оскільки, якщо офіс президента України дає підстави думати, що такі переговори не тільки будуть записані, не будуть зберігатися всупереч прийнятій практиці, але і будуть використані з міркувань внутрішньої української політики, без врахування того, як це вплине на двосторонні відносини, це звичайно істотно підриває можливість таких розмов”, – заявив Новіков.

Раніше “Країна” писала про те, що ЗМІ в Європі і США не збіглися в оцінках касетного скандалу з Порошенком.

Також ми повідомляли, що Зеленський відреагував на скандал з Порошенком і Байденом.

Залишити відповідь