Акція протесту перевізників на Європейській площі. Фото, відео

Новини України

“Велюр” працює, а ми сидимо вдома”. Перевізники перекрили центр Києва автобусами і мітингують під Кабміном

Акція протесту перевізників на Європейській площі. Фото: Країна

На Європейській площі в центрі Києва о 10:00 почалася акція протесту перевізників. Учасники мають намір домогтися від Кабінету міністрів України дозволу на внутрішні і міжнародні перевезення, так як нелегальні перевізники працюють. З-за великої кількості припаркованих автобусів в центрі Києва утворилася пробка.

Про це повідомляє кореспондент “Країни”.

Перевізники вважають, що умови карантину нечесні і, поки деякі змушені сидіти вдома і нести збитки, багато закладів і підприємців працюють нелегально.

“Ресторан “Велюр” Миколи Тищенка працює, парламентарії працюють, а перевізники повинні сидіти вдома. Ми вимагаємо дозволити працювати як внутрішнім перевізникам, так і міжнародним. Я на карантин вже всі фільми переглянув. Потрібно працювати і піднімати економіку. Сподіваємося, що уряд нас почує. Ми готові починати працювати вже сьогодні”, – заявив у коментарі “Країні” Павло Кулик, начальник автоколоны в автобусному автопарку.

Фото: Країна

Павло, представник компанії “Транстемпо” хоче, щоб Україна в питанні перевезень орієнтувалася на Захід.

“В Європі працює міжнародні та внутрішні перевезення, чому в Україні нічого не працює. Вже немає сил чекати, сили закінчуються разом з їжею і грошима. Ми вимагаємо від уряду дати нам можливість працювати. Чому нелегальні перевізники, які беруть в чотири рази більше і не платять податки, можуть зараз працювати, а легальні підприємці повинні сидіти вдома? Під Кабмін я прийшов в надії, що нас почують і дадуть можливість працювати і заробляти”, – поділився чоловік.

Перевізники перейшли від Європейської площі до Кабміну. Їх зібралося більше 200 осіб. Протестувальники стоять без плакатів, ведуть себе стримано. Для того, щоб їх почули, вони сигналять автобусами.

Валерій, перевізник з Волині, розповів, як працюють нелегальні перевізники під час карантину.

“На даний момент де-юре ринку перевезень немає, а де-факто він є. Все працює, як міжнародні, так і внутрішні перевезення. Під час карантину, коли всі говорять, що кордони закриті, ви спокійно можете придбати квиток з Маріуполя в Польське місто Щецин. І вас на мікроавтобусі довезе нелегальний перевізник. Якщо карантин, то для всіх, якщо немає, то відкрийте міжнародне і внутрішнє сполучення. Під Кабмін йду з надією, що нас почують”, – розповів перевізник.

Несподівано на мітинг під Кабміном прийшов якийсь молодий чоловік. Хотів вирвати мікрофон у організатора, щоб прочитати вірш. Однак не зміг цього зробити, так як його затримала поліція. Він встиг сказати тільки те, що він з Харкова, приїхав до Києва розповісти про хворобу батька.

Перевізників підтримує рух “SaveФОП”, які раніше виходили на акції протесту і вимагали від влади зняти карантинні обмеження з 1 травня. Перевізники спільно з рухом склали загальну резолюцію вимог. У неї входить:

  1. Відновлення внутрішніх і міжнародних перевезень.
  2. Заборона на ринку пасажирських перевезень транспортних засобів до дев’яти осіб, так як вони в основному працюють нелегально.
  3. Кредитування та державну підтримку перевізників.

Крім того, перевізники хочуть, щоб їм компенсували податки, які вони заплатили в період карантину. Про це вони написали у зверненні до прем’єр-міністра України Денису Шмыгалю.

 

Фото: Країна

Перевізники – не єдині, кого не влаштовують умови карантину через пандемію. Так, нещодавно в Києві під Кабміном проходила акція протесту підприємців. А в регіонах України в кінці квітня пройшла хвиля протестів за відкриття продовольчих ринків.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь