Amnesty International звинуватила Росію у військових злочинах в Сирії

Новини Світу

Joeppoulssen / DepositPhotos

Правозахисна організація Amnesty International звинуватила сирійські влада і підтримує їх Росію в авіаударах по гуманітарних об’єктів на північному заході Сирії. Правозахисники розцінюють ці удари як військові злочини.

У доповіді Amnesty International, опублікованому в понеділок, йдеться про 18 задокументованих випадках артилерійських і бомбових ударів в провінції Ідліб з травня 2019-го по лютий 2020 року. Правозахисники задокументували три наземні атаки і дві атаки за допомогою вертольотів. Інші удари були нанесені з літаків: два з них здійснила сирійська авіація, сім – ВКС РФ, чотири – росіяни і сирійці спільно.

Ідліб – єдиний регіон на захід від річки Євфрат, що знаходиться під контролем сирійської збройної опозиції, яка веде боротьбу з військами президента Сирії Башара Асада.

Стверджується, що в результаті бомбардувань і обстрілу були пошкоджені або зруйновані 10 медичних закладів, 28 шкіл, загинули дев’ять медичних працівників та інший персонал, зафіксовані численні випадки загибелі цивільного населення. Мова йде, наприклад, про бомбардування лікарні в місті Ариха в січні 2020 року, в результаті якої загинули 11 осіб.

Правозахисники назвали бомбардування і артилерійські удари по цивільних об’єктах порушенням міжнародного гуманітарного права, які можна розглядати як військові злочини, передає радіо “Свобода”.

Amnesty International також висловлює стурбованість у зв’язку із закінченням 10 липня терміну дії резолюції Радбезу ООН 2165 про транскордонне допомоги Сирії. “Сирія та її союзники прагнуть покласти край цій домовленості і замість цього спрямувати допомогу через Дамаск, що дуже ускладнить ООН та її гуманітарних партнерам доставку своєчасної і стійкою допомоги”, – йдеться у тексті доповіді. Крім того, в ньому наголошується, що “збройні групи, такі як “Хайат Тахрір аш-Шам”*, також заважають гуманітарним організаціям ефективно виконувати свою роботу”. Amnesty International зазначає, що ХТШ* перешкоджає роботі гуманітарних організацій, у тому числі вимагаючи з них сплати податку на свою діяльність і переслідуючи незгодних.

Доповідь грунтується на свідченнях 74 осіб, в тому числі лікарів, вчителів і співробітників гуманітарних організацій. У ході дослідження також використані супутникові знімки і перехоплені повідомлення про польоти російської і сирійської авіації, пише “Комерсант”.

Про численних випадках ударів по цивільних об’єктах і загибелі мирних жителів повідомляють працюють в Ідлібі журналісти і представники організації “Білі каски”. В МЗС і Міноборони Росії відкидають звинувачення у удари по цивільних об’єктах, а “Білі каски” звинувачують у співпраці з терористами і в інсценізаціях.

Правозахисники звинуватили Дамаск у тому, що він навмисно завдає удари по цивільному населенню, щоб змусити його покинути Ідліб. За даними ООН, сотні тисяч людей покинули свої будинки після наступу урядових військ на початку цього року.

З початку березня в Ідлібі діє перемир’я, про яку домовилися президенти Росії і Туреччини. Туреччина ввела в райони, непідконтрольні військ Асада, свої війська.

*”Хайат Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – терористичне угрупування, заборонена в Росії.

Залишити відповідь