Аналітики обіцяють українцям рекордно дорогий суницю в цьому сезоні

Новини України

Україні обіцяють в цьому сезоні рекордно дорогий суницю з-за низького врожаю

Українські аналітики визнали врожай ранньої суниці гіршим за п’ять років. Фото: botanichka.ru

Аналітики прогнозують, що в 2020 році українські виробники зберуть один з найгірших за останні 5 років урожай ранньої суниці. Таке припущення висловлюється на сайті найбільшого в Західній Україні оптового ринку “Шувар”, фахівці якого проаналізували динаміку пропозиції і цін на цю ягоду в першій половині сезону.

“Навіть після обвалу ціни, що відбулося за останні три доби, вартість ягоди все одно значно вище, ніж у попередні роки. Високі ціни у цьому сезоні пояснюються гіршими погодними умовами – з-за холодної погоди і відсутність сонця ягода дуже погано визріває в господарствах Півдня і на Закарпатті. До того ж сезон української полуниці-2020 розпочався на тиждень пізніше, ніж рік тому – у перших числах травня”, – йдеться в повідомленні.

Урожай ранньої суниці є одним з найгірших за останні 5 років, констатують аналітики і пояснюють, що це видно по динаміці пропозиції і цін на майданчику оптового ринку “Шувар”.

“У попередні, навіть не дуже врожайні роки, суниця починала дешевшати з перших днів продажів, а в цьому році, із-за обмеженої пропозиції, перші два тижні сезону ціни знижувалися досить повільно, негативна динаміка посилилася тільки після 15 травня “, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту” Аналітика “ОРСП” Шувар “.

Станом на 18 травня 20120 року на майданчику оптового ринку “Шувар” у Львові суниця оптом пропонується по 65-75 грн / кг. За останні три доби ціни впали в середньому на третину, але вони все одно залишаються рекордно високими за останні 5 років. У попередні сезони найвища ціна 60-65 грн / кг була зафіксована в середині травня 2019 року, а найнижча ціна 22-25 грн / кг у 2016 році. З початку сезону на майданчику ОРСП “Шувар” було продано більше 200 тонн суниці – найменший обсяг за останні 5 років.

“З середини травня пропозицію початку досить швидко збільшуватися і швидше за все в найближчі дні ми побачимо більш інтенсивне зниження ціни. Втім, вже зрозуміло, що особливістю цього сезону буде рекордно висока ціна на ранню ягоду. На жаль, не всі виробники зможуть на цьому заробити, деякі господарства втратили значну частину врожаю з-за заморозків в першій половині травня, “- додає Гетьман.

Цікаво, що в цьому році, незважаючи на високу вартість, українська суниця досить швидко витіснила з ринку імпортну ягоду від виробників Греції та Іспанії.

Раніше “Країна” писала про те, що експерти прогнозують до 80% втрати врожаю фруктів і ягід з-за квітневих заморозків в Україні.

Також ми повідомляли, що під Києвом на смітник викинули тонни моркви, не проданої з-за карантину.

Залишити відповідь