Андрій Єрмак запропонував нормандської четвірці перезавантажити роботу ТКГ

Новини України

Єрмак запропонував країнам Нормандського формату направити на переговори в Мінськ когось важливого типу Рєзнікова

Андрій Єрмак. Фото: president.gov.ua

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак під час телефонної розмови з радниками лідерів країн Нормандського формату повідомив про пропозицію України перезавантажити роботу Тристоронньої контактної групи, зустрічі якої регулярно проходять в Мінську.

Про це в середу, 6 травня, повідомила прес-служба президента України.

Як зазначається, для прискорення Мінського процесу президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ, згідно з яким представництво України в ТКГ істотно підвищено.

“Ми підняли його до дуже високого офіційного рівня”, – сказав Андрій Єрмак.

Зокрема, заступником керівника української делегації в ТКГ призначений віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. На рівні підгруп Україну представляють заступники міністрів або народні депутати – голови профільних комітетів Верховної Ради.

Українська сторона також запропонувала залучити до роботи в підгрупах ТКГ як запрошених осіб, які представляють окремі райони Донецької і Луганської областей, внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути ці райони після травня 2014 року.

За словами Єрмака, учасники Тристоронньої контактної групи будуть залучати цих людей до дискусії, консультацій і узгоджень питань, передбачених мінськими домовленостями.

У той же час керівник Офісу президента відзначив неприпустимість жодних переговорів з представниками невизнаних квазідержавних утворень.

Андрій Єрмак запропонував на наступному засіданні ТКГ, яке має відбутися 14 травня, узгодити розширений склад делегацій України, Росії та ОБСЄ згідно з пропозиціями української сторони.

“Високий офіційний статус членів делегацій дозволить швидше і ефективніше приймати рішення, виконувати їх і бачити, хто їх не виконує”, – зазначив керівник Офісу президента.

Він зазначив необхідність повного і всеосяжного припинення вогню, а також негайного й повного доступу представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і Міжнародного комітету Червоного Хреста тимчасово непідконтрольні території.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Єрмак вірить, що в жовтні на Донбасі відбудуться місцеві вибори.

Також повідомлялося, що глава МЗС Кулеба по телефону обговорив з німецьким колегою реалізацію паризьких домовленостей.

Залишити відповідь