Аномальна озонова діра над Арктикою зникла також раптово, як і з’явилася

Новини України

Аномальна озонова діра над Арктикою зникла також раптово, як і з’явилася

Озонова діра над Арктикою майже розсіявся. Фото: flickr.com

Озонова діра, що виникла над Арктикою в березні 2020 року, практично затягнулася і більше не несе загрози людству.

Про це на сторінці в Twitter повідомила Служба моніторингу атмосфери європейської програми Copernicus.

В кінці березня 2020 року над Північним полюсом на висоті близько 18 кілометрів від рівня моря кількість озону в повітрі скоротилося на 90%, що призвело до утворення першої над Північним полюсом озонової діри. Там вміст озону знаходилося нижче 220 одиниць Добсона.

Так, якщо виникнення озонових дірок над Антарктидою визнано нормальним щорічним сезонним явищем, то для Арктики такий випадок – нонсенс. Однак з приходом весни рівень озону відновився – спостереження із супутника NASA Aura свідчать про те, що запаси активного хлору, який руйнує озоновий шар над Арктикою, вичерпав себе.

Зазначимо, озонові діри над Антарктидою є справжньою загрозою виживання нашої цивілізації, однак прийнятий в 1987 році Монреальський протокол вплинув на те, що озоновий шар над цією територією почав відновлюватися. Очікується, що до 2060 року ця небезпека зникне повністю.

Нагадаємо, озоновий шар над Антарктидою відновився до такої міри, що в атмосфері Південного півкулі припинилося більшість тривожних процесів і змін. Можливо, на це вплинуло підписання в 1987 році Монреальського протоколу – угоди про припинення виробництва озоноруйнівних речовин.

Як повідомляла “Країна”, незважаючи на відновлення озонового шару в Антарктиді спостерігаються аномально високі температури. В середині лютого стовпчик термометра там піднявся вище +20 градусів.

Залишити відповідь