Арешт Клименко скасований через незаявлення його в розшук – ВАКС

Новини України

В ВАКС назвали причину зняття заочного арешту екс-міністра Клименко

Заочний арешт екс-міністра доходів і зборів Клименка скасували, тому що він не був оголошений в розшук – ВАКС. Фото: прес-служба політика

Скасування заочного арешту екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка пов’язана з тим, що колишній чиновник не був оголошений в розшук.

Про це у вівторок, 19 травня, розповіла суддя-спікер Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Інна Калугіна, передає “Судова влада України”.

За її словами, обрання запобіжного заходу у вигляді заочного арешту можливо тільки при придбанні їм статусу підозрюваного і оголошення його в міжнародний розшук.

“Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду погодилась з висновком слідчої судді про те, що особа отримала статус підозрюваного у кримінальному провадженні. Разом з тим, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що суд першої інстанції зробив помилковий висновок про те, що підозрюваний у кримінальному провадженні вважається оголошеним в міжнародний розшук”, – заявила Калугіна.

Як зазначила суддя, 10 червня минулого року військовий прокурор прийняв постанову про оголошення Клименко в розшук.

“Однак, стороною обвинувачення не додано жодних доказів, що свідчать про вчинення органом досудового розслідування будь-яких дій, спрямованих на реалізацію відповідної постанови, зокрема докази внесення відомостей про оголошення особи в міжнародний розшук в Єдиний реєстр досудових розслідувань і направлення запиту про оголошення розшуку Національне Центральне Бюро Інтерполу в Україні”, – підкреслила Калугіна.

При цьому сторона обвинувачення все ще може повторно звернутися до суду з клопотанням про заочний арешт, якщо вказані вище недоліки будуть усунені.

Нагадаємо, що восени 2019 року Печерський суд заарештував недобудований будинок і земельні ділянки компанії, яку пов’язували з екс-міністром доходів.

Про те, що стоїть за кримінальною справою проти Клименко “Країна” розбиралася в окремому матеріалі.

 

Залишити відповідь