Аудіозапис розмови Порошенко і Байдена про відставку Шокіна

Новини України

Опубліковані записи розмов, як Керрі і Байден наказали звільнити Порошенка Шокіна

Байден і Порошенка. Фото прес-служби президента

Позафракційний нардеп Андрій Деркач опублікував кілька аудіозаписів розмов президента Петра Порошенка з віце-президентом США Джо Байденом і главою держдепу Джоном Керрі.

Це сталося на сьогоднішній прес-конференції Деркача, яку транслює 112 канал.

Там вони обговорюють, зокрема, відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Про неї йдеться на запису розмови Порошенко і Керрі від 3 грудня 2015 року.

“Хотів би закликати вас розглянути можливість вирішення проблеми заміни генерального прокурора Шокіна, оскільки він, на мій погляд, заблокував реформу очищення генпрокуратури”, – каже Керрі.

При цьому міністр закордонних справ США посилається на “стурбованість” віце-президента Джо Байдена.

Далі наводиться запис розмови Байдена і Порошенко від 22 березня 2016 року, тобто за чотири дні до зняття Шокіна в Раді.

“У випадку, якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов’язань на 1 мільярд доларів”, – говорить Байден.

“Надзвичайно сильна мотивація. Одним з можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценка”, – відповідає Порошенко. Правда, видно, що він чекає остаточної відмашки від Байдена. “Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона не зовсім підходить з вашої точки зору, я отзвываю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я буду пропонувати Луценка”, – пояснює президент.

Нагадаємо, в лютому ДБР відкрило справу про втручання Байдена в роботу екс-генпрокурора Шокіна.

Крім того, восени 2019 року “Країна” публікувала показання Шокіна проти Байдена.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь