Байден і Порошенко домовлялися націоналізувати Приватбанк. Аудіо розмови

Новини України

“Коломойський – заноза в дупі”. Байден сказав Порошенко націоналізувати “Приватбанк” до приходу Трампа

Приватбанк. Фото “Країни”

Рівно за місяць до початку націоналізації “Приватбанку” віце-президент США Джо Байден телефонував Петра Порошенка з пропозицією прискорити процес його націоналізації до приходу до влади в США Трампа.

Це випливає з опублікованих записів розмов віце-президента США та президента України.

Аудіо, датоване 16 листопада 2016 року, сьогодні на прес-конференції у Києві оприлюднив народний депутат Андрій Деркач.

“Все, що можна буде зробити, щоб здійснити тиск на Приватбанк щодо закриття питання, щоб отримати наступний транш від МВФ – я б з усією повагою рекомендував би як критично важливе для вашої економіки і фізичної безпеки. Я знаю, що складно. Коломойський – заноза в дупі і проблема для всіх. Але це дійсно критично важливо”, – заявляє Байден Порошенко.

Необхідність такого поспіху, за словами Байдена, обумовлена тим, що незабаром повинна відбутися інавгурація президента Трампа. І до того часу Україні слід виконати всі умови, які вимагає від неї МВФ, щоб встигнути отримати кредит (а націоналізація “Приватбанку” – одна з таких вимог). Інакше при Трампа з цим можуть бути проблеми.

Далі Байден каже, що Порошенко повинен зателефонувати голові НБУ Валерії Гонтарєвої і “підтримати” її у рішенні, яке вона збирається прийняти.

“Це дуже важливо – те, що я від вас почув”, – відповідає Порошенко. І далі каже, що готовий визначити дату – мабуть, старту націоналізації. Але просить запускати процес по “Привату” після 22 листопада, щоб Рада встигла прийняти бюджет на 2017 рік. Оскільки, каже Порошенко, Коломойський контролює частину парламенту.

“Прем’єр-міністр просив мене проголосувати спочатку бюджет, а потім почати процес (у Приватбанку – Ред.). Це – конфіденційна інформація, але…” – говорить Порошенко.

“Я збережу її в таємниці”, – обіцяє Байден.

Зазначимо, що націоналізація “Привату” почалася 18 грудня того ж року – тобто через місяць після дзвінка з США.

Розмова про Приватбанку – з 43 хвилини

Раніше “Країна” публікувала записи розмов, як Керрі і Байден наказали звільнити Порошенка Шокіна.

Також ми розповідали про те, як Байден вписувався за міністра економіки Абромавичуса.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь