Банківська система України не працює — Ігор Петрашко

Новини України

Гірше, ніж до Евромайдана. Міністр економіки визнав банківську систему України непрацюючої

Ігор Петрашко визнав, що банківська система України не працює. Скріншот: YouTube/ Свобода слова на ICTV

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що на сьогоднішній день банківська система країни не працює і знаходиться в гіршому стані, ніж до Евромайдана.

Про це він розповів в інтерв’ю LIGA.net.

“Наша банківська система не працює. З моменту банкопаду пройшло вже майже п’ять повних років – достатньо часу для відновлення. Але система ще в гіршому стані, ніж в 2014-му”, – сказав він.

При цьому, стверджує Петрашко, банківський сектор з 2014 року так і залишився нереформованим по суті.

“Вона не є реформованої по суті: варто згадати рівень NPL-кредитів в портфелях державних банків. Якщо б у нас була правильна регулювання, думаю, п’яти років цілком би вистачило для оздоровлення сектору”, – підкреслив він.

У зв’язку з цим, за його словами, може виникнути загроза для зростання економіки.

“Для того, щоб ми почали рости на 7-8% в рік, нам треба, щоб близько 400 млрд грн кредитів щорічно видавала банківська система. Цього потрібно досягти. Більшість банків рапортує про те, що немає попиту на кредити, якісного позичальника немає. А як йому з’явитися, коли ставка 20%? Повинні радикально змінити правила на банківському ринку”, – розповів він.

Раніше “Країна” розповідала, що за українським банкам прокотилася хвиля звільнень. Людей стали частіше викликати у відділи кадрів, щоб звільнити, а не відправити у відпустку за свій рахунок.

До цього ми писали, що міністр Петрашко назвав систему державних закупівель ProZorro дивною, оскільки в ній не працює система локалізації. З-за цього українські підприємства не мають пріоритету при проведенні тендерів.

Залишити відповідь