Безсимптомна форма коронавіруса у хворих небезпечна для здорових людей

Новини України

У Мінздоров’я попередили українців про небезпеку безсимптомної форми коронавіруса

Безсимптомна форма коронавіруса також може заразити оточуючих – Моз. Фото: “Країна”

У Моз розповіли, що коронавірусом можна заразитися і від носія, які переносить безсимптомну форму хвороби.

Про це сообзает Центр громадського здоров’я в Facebook.

“У багатьох заражених COVID-19 є лише незначні симптоми ГРВІ. Особливо це характерно для ранніх стадій захворювання. Новим коронавірусом можна заразитися від людини, який має лише незначний кашель, а в іншому не відчуває себе хворим. Згідно з інформацією World Health Organization, основним механізмом передачі нової коронавирусной інфекції є краплинний. Тобто через краплі, що виділяються з дихальних шляхів інфікованої людини”, – зазначено в повідомленні.

При цьому наголошується, що поширеність таких випадків поки що невідома, однак все-таки можливо заразитися коронавірусом і перенести його у важкій формі, якщо “підхопили” ви його від людини, який переносить безсимптомну форму.

Також Центр по контролю і профілактиці захворювань США повідомив, що випадковим чином коронавірус фіксували у людей, які зовсім не відчували ніяких симптомів ГРВІ або погіршеного стану. Вважається, що ризик передачі є найвищим у людей з вираженою симптоматикою і зменшується протягом наступних днів.

Тому лікарі нагадали основні правила поведінки в умовах пандемії коронавіруса:

  • як можна частіше мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд або обробляти їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%;
  • в людних місцях дотримуватися відстань з оточуючими не менше метра;
  • уникати місць великого скупчення людей;
  • по можливості не торкатися руками очей, носа та рота;
  • дотримуватися правил респіраторної гігієни: кашляйте і чхайте на одноразову серветку, яку потім відразу треба викинути або, якщо її немає у згин ліктя;
  • самоізолюватися у разі появи респіраторних симптомів. Також треба ізолюватися від тих, з ким проживаєте, настільки, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете з людьми похилого віку;
  • звернутися до сімейного лікаря при підвищенні температури, кашлю, утрудненого дихання.

Нагадаємо, хоча в Моз українцям обіцяли безкоштовне лікування від коронавіруса (а так і повинно бути, враховуючи соціальну небезпеку хвороби), за фактом людям доводиться платити.

Як повідомляла “Країна”, перший у світі генетичний тест для визначення коронавіруса розробили авторитетної американської клініці “Альберт Ейнштейн”. Почати використовувати новинку збираються з червня і вона вже запатентована на території США.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь