Білий дім повинен надати 20 листів з військової допомоги Україні

Новини України

The New York Times через суд домоглася від Трампа видачі листування про військову допомогу Україні

Білий дім повинен надати 20 листів по Україні. Фото: Facebook/The White House

Американська суддя Емі Джексон зобов’язала адміністрацію президента США Дональда Трампа надати електронні листи, в яких йшла мова про військову допомогу Україні.

Вона запросила листи, у яких є вказівка президента про припинення такої допомоги. Рішення було прийнято за позовом газети The New York Times в рамках закону про доступ до інформації. Раніше Білий дім відмовив у наданні документів виданню, посилаючись на застосування виконавчого привілеї.

Про це повідомляє видання Law and Crime.

“Саме документи в цій категорії – це електронне листування президента або віце-президента, або безпосередніх радників президента з президентського рішення про обсяг, строки та мету затримки військової допомоги Україні”, – заявила заступник юриста бюджетного управління Білого дому Гедере Уолш.

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що Трамп розпорядився провести перегляд військової допомоги Україні. На час ревізії кошти були заморожені.
 
Пізніше допомогу Києву розблокували, однак у вересні в США розгорівся скандал навколо липневого телефонної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. Після цього демократи розпочали процедуру імпічменту Дональда Трампа та розслідування щодо тиску на Україну і маніпулювання військову допомогу в обмін на розслідування справи сина конкурента Трампа – Байдена.

Імпічмент був провалений з-за недостатньої кількості голосів республіканців.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь