Bloomberg: 108 млн китайців потрапили під карантин через новий спалах COVID-19

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Близько 108 мільйонів людей на північно-сході Китаю знову опинилися в умовах режиму ізоляції через новий спалах коронавіруса, передає в понеділок агентство Bloomberg.

За його даними, обмеження введені в провінції Гирін (Цзілінь), де було зафіксовано 34 нових випадки захворювання COVID-19. У провінції призупинено автобусне та залізничне сполучення, закрито школи, десятки тисяч людей поміщені на карантин.

“Суворі заходи привели в сум’яття багатьох місцевих жителів, які думали, що найгірша для країни частину епідемії вже позаду”, – зазначає інформагентство.

Влади Шуланя – одного з міст провінції – оголосили в понеділок у китайській соцмережі WeChat, що вони зроблять суворі заходи для стримування епідемії. Зокрема, будуть заблоковані всі житлові комплекси в місті, де проживають люди з підтвердженим діагнозом “коронавірус” або з підозрою на нього, передає “Інтерфакс”.

Тільки одній людині з кожної родини, яка проживає в таких ЖК, буде дозволено залишати квартиру кожні два дні на дві години для того, щоб купити найнеобхідніше.

Сполучення з містом Гірін було припинено ще 13 травня: там також заборонили зібрання людей і припинили роботу громадських місць в закритих приміщеннях – у тому числі театрів, інтернет-кафе і лазень, передавала газета The South China Morning Post. На той момент захворювання було підтверджено в 21 жителя міста. Віце-мер Гай Дунпин назвав цю спалах дуже серйозною і складною, а також зазначив, що вона несе ризик подальшого розповсюдження, пише Forbes.

Ті, хто виїжджають з провінції Гирін, зобов’язані витримати карантин до 14 днів після прибуття на місце призначення. Робота сервісів доставки в основному припинена, а також заборонено продаж жарознижуючих в аптеках, щоб люди не приховували симптоми.

13 травня в місто Гірін прибув віце-прем’єр Сунь Чуньлань, який керував боротьбою з коронавірусом в Ухані. Після цього було звільнено п’ять чиновників, у тому числі заступник голови міської комісії охорони здоров’я та керівник департаменту охорони здоров’я, а також місцевий секретар комуністичної партії Китаю.

Bloomberg відзначає, що в провінції Гирін було зафіксовано всього 127 випадків коронавіруса. У той же час в провінції Хубей, що стала епіцентром першої хвилі поширення нової інфекції, зареєстрували 68 тис. випадків інфікування.

Китайські чиновники не знають, звідки саме почалося повторне розповсюдження інфекції. Згідно з однією з версій, громадяни могли заразитися COVID-19 після контакту з тими, хто повернувся з Росії. Провінція Гирін на сході межує з російським Приморським краєм.

Раніше в понеділок китайські власті повідомили, що в материковому Китаї за минулу добу було зареєстровано сім нових випадків активного протікання викликаних коронавірусом захворювань і 18 безсимптомних хворих. З грудня минулого року жертвами коронавіруса в Китаї стали 4 633 людини, зареєстровано 82 954 активних випадку зараження, з них 1 704 ввезених з-за кордону.

У медустановах країни продовжують проходити курс лікування 82 людини, стан восьми оцінюється як важкий. Вилікувалися і виписані з лікарень понад 78 тис. осіб.

На китайських територіях поза межами материкової частини за добу зафіксовано три нові випадки зараження, все – в Гонконзі. З грудня минулого року в трьох районах підтверджено 1 540 випадків захворювання: у Гонконгу – 1 055 (при чотирьох випадках смертельного результату), Макао – 45, на Тайвані – 440 (сім випадків смерті).

За даними університету Джонса Хопкінса, у світі зафіксовано 4,74 млн заражених коронавірусом, з них 84 054 в Китаї. Перше місце за кількістю хворих займають США, там майже 1,5 млн хворих і 89 564 жертви. На другому місці Росія, де, за даними на 18 травня, зафіксовано 290 678 випадків зараження. 2 722 з них призвели до смертельного результату.

Залишити відповідь