Борис Джонсон пообіцяв британцям врятувати економіку, озеленити країну і створити наукову наддержаву

Новини Світу

Andrew Parsons / No 10 Downing Street / Flickr

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, виступаючи із зверненням до британцям у вівторок, розповів про те, як його уряд планує змінити країну на краще після кризи з коронавірусом, передає BBC.

“Має пройти час для того, щоб засвоїти уроки, і ми їх засвоїмо”, – сказав прем’єр-міністр. Джонсон визнав, що поки не час говорити про те, якою стане Великобританія після коронавіруса. Однак, на його думку, “країна повинна бути готова до того, що може статися далі, і тому “не слід залишатися в полоні у спалаху” коронавіруса.

Британський прем’єр-міністр заявив, що вважає неправильним реагувати на кризу, викликаний коронавірусом, жорсткою економією і аскезою. За даними Sky News, Джонсон не виключив підвищення податків для реалізації плану відновлення країни після COVID-кризи. Джонсон підкреслив, що хоче, щоб податковий тягар було розумним, наскільки це можливо.

Кошти, за його словами, необхідні на створення робочих місць. Крім того, вони підуть на фінансування шкіл і лікарень, модернізацію інфраструктури в Сполученому Королівстві і прискорення економічного зростання після пандемії. На ці цілі Джонсон має намір додатково виділити 5 мільярдів фунтів стерлінгів (понад 6,1 млрд доларів). Він “поклявся будувати, будувати і будувати”, відзначає BBC.

Прем’єр-міністр Великобританії зазначив, що має намір використовувати цю кризу, щоб вирішити проблеми, які країна не може вирішити останні три десятиліття.

Зокрема, Джонсон планує найняти на роботу додатково 20 тис. поліцейських і “покласти край безумству, яке зупиняє нас перед депортацією на батьківщину злочинців, які вчиняють насильство”, передає “Інтерфакс”.

Крім того, він пообіцяв розробити план, завдяки якому житло стане доступнішим для молоді, реалізувати реформи в області планування і побудувати “нові фантастичні будинку”. Також глава уряду має намір озеленити Сполучене Королівство і засадити 30 тис. гектарів деревами, щоб “зарядити енергією її душу”.

Говорив прем’єр-міністр і про можливості працевлаштування в країні та розвитку науки. Зокрема, він заявив, що його уряд працює над тим, щоб у кожного жителя країни з’явилася гарантована можливість пройти стажування та отримати робоче місце. Що стосується науки, то Джонсон бачить Великобританію як майбутню “наукову наддержаву”. На його думку, країні слід поставити мету – розробити перший у світі пасажирський літак з нульовим рівнем викидів в атмосферу і здатний літати на велику відстань.

Виступ прем’єр-міністра з оприлюдненням амбіційних планів економічного розвитку послідувало після того, як була оприлюднена гнітюча статистика. Вона показала, що з січня по березень економіка Великобританії скорочувалася рекордними для періоду з 1979 року темпами. Так, у квітні економіка скоротилася на 20,4%.

Сам Джонсон порівняв свій економічний план з “Новим курсом” президента США Франкліна Рузвельта, який був спрямований на боротьбу з наслідками Великої депресії. При цьому прем’єр-міністр не згоден з критиками, які вважають таку програму занадто лівій консерватора. “Я не комуніст”, – запевнив Джонсон.

Залишити відповідь