Бразилія стає новим епіцентром пандемії коронавіруса: в добу гине понад 1000 осіб, очікується 100 тисяч жертв

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Бразилія стала третьою країною в світі після США і Росії за кількістю заражених коронавірусом. За інформацією Університету Джонса Хопкінса, який проводить підрахунки на основі відомостей федеральних і місцевих властей, в Бразилії до 20 травня зафіксовано майже 272 тис. випадків зараження коронавірусом, померли 17983 людини.

20 травня вперше кількість померлих від коронавіруса в країні перевищила 1 тисячу осіб. За даними міністерства охорони здоров’я Бразилії, за останні 24 години було зареєстровано 1179 смертей.

Але за оцінками експертів, реальна кількість інфікованих та померлих в Бразилії може перевищувати офіційні дані приблизно в 15 разів, так як масштаби тестування в цій самій густонаселеній країні Латинської Америки невеликі.

Епіцентр зараження в країні – штат Сан-Паулу, де тільки за офіційними даними, зафіксовано майже 66 тисяч хворих. Далі йде штат Сеара, в якому інфіковані 28 тисяч чоловік, а за ним слід Ріо-де-Жанейро (27,8 тис. заражень). Бразилія лідирує серед латиноамериканських країн за кількістю підтверджених випадків інфікування коронавірусом і пов’язаних з ним смертей.

Як заявила глава бразильського підрозділу організації “Лікарі без кордонів” Ана де Лемос, Латинська Америка стане наступним осередком пандемії коронавіруса. Число хворих коронавірусом там зросла за місяць у вісім разів, а кількість померлих – у дев’ять разів. Латинській Америці слід готується до “вірусного апокаліпсису”, зазначає німецьке видання Der Spiegel.

Найгірша ситуація поки відзначається в Бразилії – на неї доводиться половина всіх хворих і померлих в Латинській Америці. А Ріо-де-Жанейро ризикує перетворитися за кількістю померлих в “бразильський Нью-Йорк”. Кількість жертв незабаром може наблизитися до 100 тисяч. Вірус особливо сильно лютує серед корінного населення, що проживає переважно в Амазонії. У бразильському місті Манаус число смертей зросла в три рази.

Але не менш небезпечна ситуація складається в Перу (99,5 тис. заражених COVID-19 і 2914 померлих). І це незважаючи на те, що на відміну від Бразилії влади цієї країни оперативно ввели жорсткий карантин у регіоні. У столиці Перу Лімі зараз помирає вдвічі більше людей, ніж зазвичай. У деяких регіонах країни щогодини помирає одна людина.

На третьому місці-Мексика, де 54,4 тис. хворих і 5666 померлих. На четвертому і п’ятому місцях Чилі, де 46,6 тис. пацієнтів з коронавірусом 509 померлих, і Еквадор (34,2 тис. і 2839 відповідно), де померли вже давно ховають в загальних могилах. У місті Ґуаякіль в Еквадорі померли як мінімум у п’ять разів більше людей, ніж за аналогічні періоди минулих років.

Експерти попереджають, що не слід очікувати, що влада цих країн незабаром зможуть впоратися з пандемією. На відміну від європейських держав південь Американського континенту мало що може протиставити нинішній кризі, який посилився ще й з-за значних скорочень кадрів і фінансування в системі охорони здоров’я на тлі економічної стагнації останніх років.

У зв’язку з тим, що осередок пандемії тепер під самим боком США, американський президент Дональд Трамп оголосив, що має намір ввести заборону на в’їзд в країну з Бразилії. “Я не хочу, щоб сюди приїжджали люди і заражали наших громадян. Я не хочу, щоб сюди приїжджали хворі”, – заявив Трамп.

Залишити відповідь