Чому чоловіки хворіють коронавірусом частіше – лікар назвав причини

Новини України

Інфекціоніст пояснив, чому чоловіки частіше хворіють коронавірусом

Лікар пояснив, чому чоловіки хворіють коронавірусом частіше. Фото: Изым Каумбаев / “Країна”

Чоловіки більш схильні до зараження коронавірусом і важкого перебігу хвороби. Це стосується не тільки COVID-19, але й інших захворювань.

Про це повідомив інфекціоніст Микола Малишев, передає “МК”.

“Причина цього явища – перш за все в менш здоровому способі життя чоловіків і, зокрема, в таких шкідливих звичок, як куріння і вживання алкоголю”, – заявив він.

За словами інфекціоніста, чоловіки з-за своєї фізіології в принципі менш пристосовані до поганих умов життя і важче переносять хворобу, тому і коронавірусом заражаються частіше.

“Адже Не випадково, що на кожні 489 дівчаток на землі народжуються 511 хлопчиків, частина з яких порівняно рано загине. В результаті приблизно до 40 років кількість жінок і чоловіків приблизно вирівнюється”, – додав Малишев.

Нагадаємо, в Україні більшість загиблих з-за Covid-19 – жінки. За статистикою Моз на чоловіків припадає 43,8% летальних випадків. При цьому на кожні 100 тисяч населення країни коронавірусом заражаються шість осіб.

Як повідомляла “Країна”, коронавірус вражає різні органи хворого, а не тільки дихальні шляхи. У майже 90% госпіталізованих із загостренням COVID-19 дійсно виявлена пневмонія, але у більш, ніж половини також спостерігається – ДВЗ-синдром, а у приблизно 20% знайшли пошкодження серцевого м’яза. Ще 15% заражених виявилися хворі ушкодженнями нирок.

Залишити відповідь