Чому люди позіхають у відповідь, а орангутанги не можуть не пошкрябати

Новини України

Біологи з’ясували, чому люди не можуть стримати позіхання, а орангутанги – сверблять

У орагнутанов заразне почухування може бути знаком напруги. Фото: feldman-ecopark.com

Калимантанские орангутанги при вигляді чешущихся родичів теж починають чухатися – подібно людям, під позіхання при вигляді чужого позіхання. До такого висновку прийшли біологи з Нідерландів, протягом трьох місяців спостерігали за дев’ятьма дорослими приматами, які живуть у неволі.

Результати досліджень заразливого чесання опубліковані в American Journal of Primatology.

Соціальні види тварин часто копіюють поведінку родичів. Це допомагає зміцнити зв’язки всередині групи, тим самим підвищивши її шанси на виживання, а також продемонструвати емпатію. Іноді копіювання буває мимовільним – як у випадку з зівання. Ще одне поширене заразне поведінка – чесання.

Співробітники Лейденського університету вирішили вивчити заразне поведінку серед калимантанских орангутанів. З лютого по травень вони стежили за дев’ятьма дорослими мавпами у відкритому зоопарку для приматів.

Вчені реєстрували всі випадки заразного поведінки між особинами, які перебували в полі зору один одного (до 10 метрів).

Вчені прийшли до висновку, що позіхання проявляється рідко і не копіюється. Випадків же чесання було досить багато – 597. Орангутанги значно частіше починали свербіти, якщо до цього при них свербів інший родич. Заразне чесання спостерігалося приблизно в три рази частіше, ніж одиночний, коли орангутанги один одного не бачили. Причому заражали чесанием тварини одне одного в перші півтори хвилини.

Частота заразного чесання залежала від ситуації, в якій перебували примати, а також від їх відносин. Так, найбільш заразною чесання було серед недружніх особин у напруженій ситуації, яка могла закінчитися бійкою.

Ймовірно, сверблячка у калимантанских орангутанів – це показник напруги.

Раніше “Країна” розповідала про відкриття вчених, згідно з яким клітини людського мозку розвиваються повільніше, ніж в інших приматів.

Також ми повідомляли про виявлення нового виду людиноподібної мавпи.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь