Чому у Східній Європі менше жертв коронавіруса, ніж у Західній

Новини України

Названі причини, чому у Східній Європі менше жертв коронавіруса, ніж у Західній. Інфографіка

Схід і центр Європи менше страждають від коронавіруса. Фото: Країна

Дані про поширення коронавіруса в Європі кажуть, що більш багаті країни західної її частини більше постраждали від захворювання, ніж східні і центральні. Навіть зі знижкою на спотворення показників істотну різницю важко ігнорувати.

Чому утворилася така різниця, розбирається видання The Guardian.

Навіть в найбільш постраждалих країнах Центральної і Східної Європи рівень захворюваності та смертності на мільйон жителів набагато нижче, ніж у країнах Західної Європи. А в деяких випадках статистика вражає: так, у Словаччині зареєстровано всього 1413 випадків інфікування і 25 смертей. А в сусідній Австрії, яка, як вважається, успішно впоралася з вірусом, в 10 разів більше заражених і в 20 разів – померлих, ніж у Словаччині (правда, в останній населення майже в два рази менше).

Кількість смертей на 100 тисяч жителів

Причини такої різниці називалися різні: більш низька очікувана тривалість життя на сході (в результаті чого там менше вразливих літніх людей), більш низька щільність населення, менша кількість авіарейсів в Китай, більш низькі показники тестування або навіть просто везіння. Можливо, в Чехії і Словаччині також допомогло зупинити поширення вірусу обов’язкове носіння масок на відкритому повітрі – ці країни запровадили його на самому ранньому етапі епідемії.

Однак найбільш важливим фактором, мабуть, є ранній карантин, який оголосили практично всі країни регіону. У той час як у Британії та інших західноєвропейських державах публічні заходи та масові збори не були заборонені на другий і третій тижні березня, у Центральній і Східній Європі уряду, злякавшись подій в Італії, швидко оголосили таку заборону.

У багатьох країнах зважитися на цей крок допомогли ще побоювання, пов’язані з недостатнім фінансуванням системи охорони здоров’я.

 

Число смертей в країнах Європи

Крім того, населення східних регіонів виявилося готовим слідувати наказам влади, і там було менше незгодних з карантином, ніж у Західній Європі чи США.

“Саме той факт, що ми відчували себе вразливими з нашої системою охорони здоров’я, змусив людей дотримуватися заборон”, – сказав болгарський політолог Іван Крастєв.

Греція, яка також рано ввела суворий карантин, щоб уникнути навантаження на систему охорони здоров’я, постраждалу від жорсткої економії, є ще однією країною, де показники досі залишаються вражаюче низькими. Зараз там підтверджені всього 2620 випадків зараження коронавірусом при населенні в 11 мільйонів чоловік.

Чиновники у східному регіоні пам’ятають про високу ймовірність нового сплеску захворюваності. Тому багато країн розглядають можливість ослаблення карантину, але не скасовують суворий прикордонний контроль, щоб не впускати іноземних гостей або, як мінімум, ізолювати всіх новоприбулих.

Раніше “Країна” писала про зв’язок між масовою вакцинацією БЦЖ і рівнем захворюваності коронавірусом.

Ми також розповідали, що світовим лідером по зараженню і смертності є США.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь