Чому в Україні обмежили роботу громадського транспорту на карантині

Новини України

Не для того, щоб заразилися, а щоб не їздили. Ляшко пояснив, навіщо в Україні зупинили громадський транспорт

Ляшко прокоментував зупинку роботи громадського транспорту. Фото: Facebook/ moz.ukr

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, чому уряд зупинив повноцінну роботу громадського транспорту. Це було зроблено не стільки щоб знизити ймовірність зараження пасажирів коронавірусом, скільки заради стримування поїздок без нагальної потреби”.

Про це Лишко сказав 8 травня в ранковому ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Чому ми не можемо відразу запускати громадський транспорт? Не стільки мене хвилює проблема інфікування, скільки відкривається доступність і починається внутрішня міграція населення. Замість того, щоб ізолюватися, люди, маючи транспорт, який вільно пересувається, будуть навіть без нагальної потреби відвідувати деякі місця”, – заявив Ляшко.

Він вважає, що поки не варто запускати транспорт, так як “на ті ж ринки для екскурсії поїдуть літні люди”.

“Ми це відзначали і знаємо, як це відбувається. Велика міграція призводить до того, що рушаться всі принципи карантину”, – пояснив Ляшко.

Він додав, що зірвати карантин можуть як міжобласні пасажирські перевезення, так і внутрішньоміські поїздки.

“Що стосується внутрішньоміського повідомлення… Зараз ми бачимо багато офісних установ, робота яких не заборонена. Вони працюють дистанційно, проводять онлайн-наради. Як тільки відривається громадський транспорт, офісні приміщення будуть приїжджати більше співробітників, онлайн-наради перейдуть в офлайн-наради. Це призведе до зростання контактів, зменшення соціальної дистанції, і зросте потенційна можливість інфікування”, – попередив представник Моз.

Раніше “Країна” цитувала визнання Ляшка в тому, що парки в Україні закрили заради психологічного впливу на жителів.

Ми також приводили його слова про те, коли в українських містах відкриють метро.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь