Чому важливо і корисно для здоров’я робити щеплення від хвороб вчасно

Новини України

У ЦОЗ нагадали українцям, як важливо і корисно робити щеплення вчасно

Щеплення зберігають мільйони дитячих життів щорічно. Фото: flickr.com

До 26 квітня проходить європейський тиждень імунізації, в якій з 2006 року бере участь Україна.

У зв’язку з цим в Центрі громадського здоров’я нагадали про необхідність робити щеплення і не відступати від графіка навіть незважаючи на карантину.

У Facebook прес-служба ЦОЗ розповіла, що потрібно знати про вакцинацію будь-якому батькові.

За оцінкою ВООЗ, щорічно завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2-3 мільйони дитячих життів. Завдяки вакцинації людство повністю перемогло натуральну віспу. Захворюваність поліомієлітом знизилася на 99%.

Щорічно понад 750 000 дітей уникають інвалідності. Знизилась захворюваність на правець, дифтерію, кашлюк та краснуху.

Смертність від кору знизилася на 75%. Щорічна смертність новонароджених від правця знизилася більш ніж у 13 разів.

Введений через коронавіруса карантин не скасовує рутинної вакцинації. Особливо важливо вакцинувати від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо дітей першого року життя.

Для створення належного імунітету щеплення необхідно починати вже з народження дитини – ще до того, як він почне активно контактувати з іншими.

Профілактичну вакцинацію проводять у пунктах щеплень (постійних чи тимчасових). Як правило, такі пункти працюють при закладах охорони здоров’я усіх форм власності, що мають ліцензію. В окремих випадках вакцинувати можуть у тимчасових пунктах щеплень при навчальних закладах, підприємствах, організаціях тощо.

Щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до лікаря. Він огляне і пояснить, чи можлива реакція на щеплення, коли потрібно робити наступну щеплення.

Перед вакцинацією необхідно заповнити форму “Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики”, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України.

У пунктах щеплень працюють тільки фахівці, що пройшли щорічну підготовку та володіють навичками надання невідкладної допомоги.

Протипоказання до вакцинації для кожного визначаються індивідуально. Рішення приймає лікар, виходячи з переліку медичних протипоказань.

Раніше країна призводила попередження ВООЗ про те, що коронавірусна інфекція може призвести до збоїв в роботі служб вакцинації, з-за чого людство зіткнеться зі спалахами кору та поліомієліту.

Ми також повідомляли, коли можна чекати на офіційну вакцину від коронавіруса.

Залишити відповідь