Чорногорія дозволить в’їзд для туристам в червні

Новини України

Чорногорія відкриє кордони для туристів в червні

Влада Чорногорії відкриють країну для туристів в червні. Фото: Facebook

Чорногорія, яка тривалий час залишалася єдиною країною Європи без коронавіруса, відкриє свої кордони для іноземних туристів в червні.

Про це в неділю, 10 травня, розповіли в Національній туристичній організації (NTOCG), передає РИА “Новости”.

“Якщо така епідеміологічна ситуація продовжиться, а і вжиті заходи дають нам право бути оптимістами, з початку червня ми очікуємо відкриття наших кордонів і встановлення транспортного сполучення, при дотриманні протоколів і заходів, які визначають органи охорони здоров’я”, – зазначили в організації.

За словами прем’єр-міністра Чорногорії Душко Марковича, уряд країни планує відкрити готелі та ресторани 18 травня. Також він заявив, що Чорногорія можливо буде “першим вільним від коронавіруса туристичним напрямком”.

На даний момент туристичні структури Чорногорії розробляють правила роботи готелів, хостелів, закладів харчування і пляжів.

“Для пляжів розроблені нові стандарти, за якими на пляжах п’ятизіркових готелів пара лежаків буде перебувати на 16 квадратних метрах, у чотиризіркових – на 13, на громадських пляжах передбачається соціальна дистанція в 11 квадратних метрів на два лежака. Крім дистанції між лежаками, нові стандарти передбачають регулярну дезінфекцію пляжних меблів”, – зазначили в NTOCG.

Заплановано, що держустанова Morsko dobro буде проводити моніторинг якості морської води кожні 10 днів більш ніж в 100 точках по всій Чорногорії.
 
“Для туристів скоро буде випущено додаток, що містить всю важливу інформацію про пляжах і необхідні дані для безпечного відпочинку. У програмі будуть знімки місць для купання більш ніж 500 пляжів з різних ракурсів з позначенням актуальною епідеміологічної ситуації. І головне, додаток буде містити інформацію про санітарних умов, безпеки, температури, якості морської води і дасть можливість резервувати місця або інші послуги на пляжах”, – додали влади країни.

У NTOCG також заявили, що Національна координаційна рада з інфекційних захворювань вже дав згоду на відкриття марін (яхтових стоянок) з дотриманням заходів самоізоляції.

За останніми даними Інституту громадського здоров’я Чорногорії в країні з початку пандемії було виявлено 324 хворих коронавірусом, померли вісім громадян, видужала 274 людини.

Варто відзначити, що пом’якшення карантину в Чорногорії почалося ще з 4 травня. Тоді там заробили транспорт, торгівля, заклади культури та спорту. З 11 травня в країні дозволяється пересування на приватних автомобілях і громадським транспортом усередині трьох регіонів: приморського, центрального і північного. Тоді відкриється і морське сполучення у межах країни.

Нагадаємо, що так звані влади окупованого Криму вже констатували провал туристичного сезону на півострові за пандемії коронавіруса.

Раніше ми писали, що пляжі в Греції почали підготовку до прийому туристів в умовах епідемії SARS-CoV-2. Для них спорудять спеціальні кабінки з плексигласу (органічного скла).

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь