Чи можна заразитися коронавірусом через їжу – думка медиків України

Новини України

Медики розповіли, чи можна заразитися коронавірусом через їжу

Немає доказів, що новий вірус передається через їжу. Фото: flickr.com

Поки не існує жодного доказу того, що віруси, що викликають гострі респіраторні захворювання, що передаються через їжу. Це відноситься і до коронавирусу.

Пост про способи інфікування опублікував у Facebook Центр громадського здоров’я.

У ЦОЗ нагадали, що COVID-19 є респіраторним захворюванням, яке передається при прямому контакті людини з людиною і коли інфікований кашляє або чхає.

Поки немає ніяких доказів того, що віруси, що викликають респіраторні захворювання, що передаються через їжу.

Оскільки частинки тілесних рідин, що виділяються при кашлі, занадто важкі, щоб циркулювати в повітрі, вони приземляються на предмети і поверхні, які оточують зараженої людини. Інша людина може підхопити вірус, торкнувшись забрудненої поверхні, предмета або руки інфікованої людини, а потім торкнувшись власного рота, носа або очей. Це також може статися, наприклад, якщо взятися за ручку дверей або потиснути руку, а потім доторкнутися до свого обличчя.

Тому підприємства громадського харчування, які продовжують працювати в режимі доставки, повинні знизити ризик зараження поверхонь і пакувальних матеріалів, у тому числі за допомогою засобів індивідуального захисту.

У харчовій галузі також необхідно запровадити режим фізичної дистанціювання і строгі гігієнічні і санітарні заходи, забезпечити миття й знезараження рук на кожному етапі приготування, упаковки і збуту продуктів харчування.

У ЦОЗ додали, що, згідно з дослідженнями, COVID-19 може зберігати життєздатність до 72 годин на пластику та нержавіючої сталі, 4 години – на міді і до 24 годин – на картоні. Однак ці дослідження проводилися в лабораторних умовах з контрольованою відносною вологістю і температурою, тому їх слід обережно трактувати у реальному середовищі.

Раніше “Країна” розповідала про безпечної дистанції при бігу і ходьбі, дотримання якої не дасть заразитися коронавірусом.

Ми також показували 3D-модель, як коронавірус поширюється при кашлі у приміщеннях.

Залишити відповідь