Чим небезпечні одноразові рукавички під час пандемії коронавіруса

Новини України

Медики пояснили, що небезпечні одноразові рукавички під час пандемії коронавіруса

Від рукавичок в епідемію більше шкоди, ніж користі. Фото: pixabay.com

Двома головними засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) від коронавіруса вважаються медичні маски і одноразові рукавички. Якщо щодо ефективності перше, більшість фахівців не сумніваються, то користь від носіння рукавичок заперечують.

Потрібно надягати рукавички в якості засобу профілактики інфікування, розібралося видання Deutsche Welle.

Чому рукавички не працюють

Рукавички виготовлені з пористого матеріалу. Тому чим довше їх носити, тим ширше стають пори і тим легше патогенних мікроорганізмів проникнути всередину. Так що захист від бактерій і вірусів рукавички забезпечують на дуже короткий час.

Ось чому медпрацівники застосовують одноразові рукавички для захисту рук від грубих забруднень (крові та інших біологічних рідин), а після використання ретельно миють і дезінфікують кінцівки.

Небезпека рукавичок

Ці ЗІЗ не тільки практично марні для профілактики зараження вірусом, але ще й небезпечні. Одноразові рукавички з вінілу, латексу або нітрилу створюють оманливе відчуття стерильності. Надівши рукавички, багато починають стежити за тим, щоб не торкатися обличчя, але все одно ненароком роблять це.

Більш того, носіння рукавичок може збільшити ризик зараження, так як в них шкіра починає швидко потіти. А тепле і вологе середовище ідеальна для бактерій і вірусів всіх видів.

Німецький терапевт Марк Ханефельд у своїх соцмережах закликає людей перестати носити медичні рукавички в побуті.

“В теплому і вологому середовищі під рукавичкою охоче розмножуються бактерії. Після зняття рукавичок у вас на руках утворюється справжня клоака, з чим вас і вітаю”, – пише Ханефельд.

Йому вторить пульмонолог Йенс Метью, який заявив, що за короткий термін одноразова рукавичка збирає на поверхні набагато більше бактерій, ніж нещодавно вимита рука.

Глава Австрійського товариства з інфекційного контролю Оян Ассадиан застерігає від недоцільного використання медичних рукавичок.

“Я б взагалі не рекомендував людям без знань в області медицини носити рукавички одноразові у побуті. Потрібні певні знання і тренування, щоб при знятті одноразових рукавичок, що пристали до них мікроорганізми там і залишалися, а не виявлялися б потім на руках, зап’ястях або рукавах верхнього одягу”, – пояснює він.

Тим, хто прагне захиститися від коронавіруса, краще дотримуватися традиційних профілактичних заходів: ретельно мити руки з милом і по можливості утримуватися від відвідування громадських місць. А вдягати одноразові рукавички, наприклад, для походу в магазин точно не варто.

Незважаючи на наведене думку вчених, український МОЗ зобов’язує носити рукавички поряд з масками працівників закладів громадського харчування.

Також рукавички, можливо, змусять надягати авіапасажирів, коли знімуть карантин.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь