Чим небезпечний аскаридоз і як не заразитися гельмінтами, паразитами і глистами

Новини України

У Моз пояснили українцям, чим небезпечний аскаридоз і як не заразитися паразитами

Для профілактики аскаридозу важливо бути руки. Фото: pixabay.com

В зв’язку з відкриттям сезону польових і городніх робіт в Україні збільшився ризик захворіти аскаридозом – захворювання, що викликаються гельмінтами.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я у Facebook розповіла, що це за хвороба, які її симптоми і як уникнути зараження.

У 2019 році В Україні аскаридозом захворіли 31373 людини, причому 12 876 випадків зафіксували в сільській місцевості, а 21 633 – у дітей.

Аскаридоз також називають антропонозным або пероральним геогельминтозом. Збудником цієї хвороби є аскарида людська – гельмінт роду Ascaris. Самка аскариди відкладає щодоби понад 200 000 запліднених і незапліднених яєць. Гельмінти локалізуються в нижньому відділі тонкої кишки людини, де живуть 12-15 місяців, а після загибелі виводяться назовні разом з калом.

Зрілі аскариди чутливі до кисню, який діє на них згубно. Після потрапляння в навколишнє середовище вони гинуть.
Яйця гельмінтів швидко гинуть при високих температурах. В місцевостях з помірним кліматом яйця аскарид зберігаються в грунті до 7-10 років.

Аскаридоз діагностують майже по всій земній кулі. Механізм зараження – фекально-оральний. Джерелом інвазії є хвора людина.

Фактори передачі:

  • овочі, ягоди і фрукти, забруднені дозрілими яйцями аскарид;
  • некипяченая вода.

Глисти частіше підхоплюють люди, чия робота пов’язана з землеробством. Інкубаційний період в середньому триває 6 днів.

Прояви аскаридозу залежать від локалізації паразита. В ході аскаридозу виділяють дві фази – ранню (міграційну) і пізню (кишкову). На ранній стадії захворювання у зараженого виникають алергічні синдроми і ураження органів дихання (з сухим або мокрим кашлем, причому мокрота іноді набуває оранжеве забарвлення). А на пізній (кишкової) відбувається ураження травного тракту.

Температура тіла під час аскаридозу нормальна або субфебрильна, до 38°С. Можуть спостерігатися зміни на шкірі: кропив’янка, дрібні бульбашки з прозорим вмістом на кистях і стопах.

Враховуючи живучість яєць аскариди в грунті і інтенсивне забруднення ними навколишнього середовища, ефективною профілактикою може бути:

  • ретельне миття рук після роботи на городі та ігор на землі;
  • заборона удобрювати городи необеззараженными фекаліями;
  • зміст туалетів у належному санітарно-гігієнічному стані;
  • надійне знезараження нечистот і стічних вод;
  • санітарно-просвітницька робота серед населення.

Велике значення мають також миття і термічна обробка ягід, овочів, зелені і фруктів, які вживаються в сирому вигляді. Перед термічною обробкою треба добре промити рослини чистою холодною водою, а потім опустити в друшляку на 2-3 секунди в гарячу воду (70-76°С). Після цього слід відразу промити їх холодною водою.

У разі підозри на аскаридоз важливо вчасно звертатися до лікаря.

Раніше “Країна” розповідала, допомагають при глистах народні методи лікування.

Ми також наводили статистику захворюваності ГРВІ в Україні в квітні.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь