Число померлих від коронавіруса у світі може бути більше, ніж зазначено у звітах

Новини України

Число померлих від коронавіруса у світі може бути набагато більше, ніж повідомлялося раніше

Коронавірус, можливо, забрав більше життів, ніж прийнято вважати. Фото: pixabay.com

Кількість померлих від коронавіруса людей може бути майже на 60 відсотків вище, ніж повідомляється в офіційних підрахунках.

До такого висновку прийшло видання Financial Times, проаналізувавши загальну смертність під час пандемії в 14 країнах на кінець квітня.

Статистика смертності показує, що в цих країнах померли на 122 000 чоловік більше, ніж у попередні роки за аналогічний період. У той же час офіційна статистика говорить про 77 000 смертей з Covid-19.

Якщо екстраполювати ці цифра на весь світ, то число загиблих від вірусу на планеті збільшилася б з нинішньою 201 тисячі до 318 тисяч.

Щоб підрахувати надмірну смертність, в FT порівняли смертність від усіх причин протягом тижнів після спалаху в березні і квітні 2020 року із середнім показником за той же період між 2015 і 2019 рр.

В цілому виходить, що цифра 122 тисячі означає 50-відсоткове збільшення смертності відносно середнього рівня для обраних країн.

У всіх аналізованих країнах, за винятком Данії, число смертей, що перевищують офіційні показники смертності від коронавіруса, значно вище.

Точність офіційної статистики смертності від вірусу залежить від того, наскільки ефективно в країні перевіряють людей для підтвердження діагнозу. Деякі країни, зокрема Китай, ретроспективно переглянули кількість своїх смертей від цієї хвороби.

Згідно аналізу FT, в цьому році загальна смертність зросла на 60% в Бельгії, на 51% в Іспанії, на 42% в Нідерландах і на 34% у Франції в порівнянні з тим же періодом в попередні роки.

Деякі з “зайвих” смертей можуть бути результатом причин, не пов’язаних з Covid-19, так як багато людей з іншими захворюваннями не можуть отримати належного лікування з-за карантину. Однак надмірна смертність зросла найбільш різко там, де спостерігаються найбільш сильні спалахи Covid-19. Це говорить про те, що більшість таких смертей безпосередньо пов’язані з вірусом, а не просто з побічними ефектами ізоляції.

Надлишкова смертність найбільш виражена в містах. Особливо складна ситуація у країнах, де загальна надлишкова смертність на кілька порядків перевищує офіційну смертність від коронавірусів.

В еквадорській провінції Гуаяс в період з 1 березня по 15 квітня було зареєстровано 245 офіційних випадків смертей, пов’язаних з вірусом. Але дані щодо загальної смертності показують, що за цей термін померли приблизно на 10 200 осіб більше, ніж в інші роки – це приріст на 350%.

В північній італійській області Ломбардія зареєстровано понад 13 тисяч смерті. Це на 155% більше, ніж у середньому за інші роки.

В регіоні, прилеглому до італійському місті Бергамо, відзначений найгірший приріст у світі: на 464% більше смертей, ніж зазвичай. За ним слідує Нью-Йорк з 200-відсотковим зростанням і Мадрид зі 161-відсотковим збільшенням.

В Англії та Уельсі число загиблих у другу тиждень квітня був найвищим у цьому столітті.

Раніше “Країна” писала, що в Польщі створили калькулятор для розрахунку ймовірності смерті від коронавіруса.

Ми також називали причини низької смертності від захворювання в Росії.

Залишити відповідь