Число жертв коронавіруса у світі перевищило 300 тис.

Новини Світу

JHU

У світі від коронавирусной інфекції померли більше 300 тисяч чоловік. Це випливає з даних Університету Джонса Хопкінса.

Число загиблих досягло 300 074. Заразилися 4 млн 408 тис. 618 осіб.

Рекордне число смертей зафіксовано в США. На них припадає трохи менше третини всіх жертв пандемії – 84,9 тис. осіб. Слідом за ними йде Великобританія, де померли 33,6 тис. осіб. Далі в списку Італія – 31,3 тис. жертв, Іспанія – 27,1 тис., Франція – 27 тис. За межами США і Європи більше всього померлих у Бразилії – 13,5 тис. осіб.

Відмітка в 100 тис. загиблих з початку поширення коронавіруса була перетнута світом 10 квітня – приблизно через три з половиною місяці з початку поширення хвороби в Китаї. Відмітка в 200 тис. жертв була досягнута 25 квітня (100 тис. смертей за 15 днів). Ще 100 тис. людей померли за 19 днів, передає РБК.

Росія за кількістю померлих знаходиться на 18-му місці в світі. У країні, за офіційною інформацією на 14 травня, померли 2305 осіб. При цьому за кількістю заражених (більше 252 тис.) Росія вже вийшла на друге місце у світі. Таку розбіжність, на думку ряду фахівців, свідчить про спробу приховати реальну смертність від коронавіруса.

Між тим на нараді у президента віце-прем’єр Тетяна Голікова з гордістю заявила, що рівень летальності від COVID-19 в Росії – в 7,4 рази нижче світової.

Фахівці ж вважають, що ведуться маніпуляції зі статистикою, а справжня смертність від коронавіруса занижена у три рази. На початку травня влада Москви опублікували попередні дані про реєстрацію смертей в місті за квітень. З’ясувалося, що органи РАГС Москви зареєстрували 11 846 смертей – майже на 20% більше середнього показника для цього місяця. Демографи одразу вказали, що ця “надлишкова смертність” – наслідок епідемії коронавіруса. При цьому порівняно з квітнем 2019 року смертність зросла більш ніж на 1800 чоловік, а офіційно від коронавіруса за місяць померли тільки 658 чоловік, тобто майже втричі менше.

“Ви ж розумієте, що у нас не може бути летальність в шість разів нижче, ніж у всіх інших? Ми ж не вважаємо, що в Росії якесь особливе генетичне пишність? – сказала “Медузі” демограф Дарина Халтуріна. – Судячи з масової загибелі медичних працівників, Москва зараз – це “новий Ухань”, а загальна смертність повинна бути вже досить пристойною”.

Залишити відповідь