CNN: Трамп в телефонних розмовах називав Меркель і Мей “дурними”, але лабузниться перед Путіним, зображуючи “крутого хлопця”

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Президент США Дональд Трамп в телефонних розмовах регулярно “третирував і принижував” лідерів держав з числа ключових союзників Вашингтона. Про це повідомляється в матеріалі телеканалу CNN, автором якого є легендарний репортер Карл Бернштейн, розкрив Уотергейтський скандал.

Як стверджують джерела особливо жорстко глава Білого дому нападав на канцлера ФРН Ангелу Меркель і колишнього прем’єр-міністра Великобританії Терезу Мей. Так, в ході засекречених переговорів з главою німецького кабміну Трамп називав Меркель “безглуздою” і говорив, що вона нібито знаходиться під впливом Росії. Промови президента США при цьому були “майже садистськими”. Як зазначає телеканал, найбільшу жорсткість президент проявляє до тих, на кого дивиться як на слабаків, і найбільш слабкий з тими, з ким повинен бути жорстким.

Цю модель поведінки Трамп нібито використовував і в розмовах з Мей, поки вона очолювала британський уряд. Зокрема, президент США називав її “безхребетної дурепою” з-за її підходу до реалізації Brexit і рішенням імміграційних проблем.

Якщо Меркель при цьому стійко переносила нападки Трампа, то Мей ставала “схвильованою і нервової” під час бесід з американським лідером. Джерела CNN вказують, що президент США явно намагався залякати британського прем’єра, проте з якою метою, невідомо. Подібним же чином Трамп третирував главу Франції Емманюель Макрона, прем’єра Канади Джастіна Трюдо і прем’єра Австралії Скотта Моррісона. Проте прес-секретар Моррісона спростував ці заяви, назвавши телефонні розмови з президентом виключно ввічливими, поважними і позитивними.

Говорячи про президента Франції, джерела відзначають, що Макрон часто намагався переконати Трампа змінити політику у відношенні навколишнього середовища і безпеки, в тому числі щодо змін клімату і виходу США з ядерної угоди з Іраном, але викликали лише роздратування президента США, яке супроводжувалося “словесними порками”. Зокрема, Трамп критикував Макрона за те, що той виділяє мало коштів на витрати НАТО і проводить надто ліберальну імміграційну політику.

При цьому жорсткість президента США з ключовими союзниками ніяк не позначалася на переговорах з лідерами інших країн, включаючи президента РФ Володимира Путіна і главу Туреччини Реджепа Таійпа Ердогана.

Як зазначають джерела телеканалу, вони часто “перегравали” свого колегу, що змусило ряд американських чиновників порахувати президента США загрозою для національної безпеки країни. Зокрема, Трамп нібито не готувався до телефонних переговорів з Путіним і зазвичай намагався справити на свого колегу гарне враження, у тому числі за рахунок критики колишніх президентів США.

“У своїх розмовах з Путіним президент говорив, в основному, про себе, часто в надмірних, самоуничижительных виразах: рекламуючи свій “безпрецедентний” успіх у побудові економіки США; стверджуючи глузливим мовою, наскільки він розумніший і “сильніше”, ніж “недоумкуваті” і “слабаки”, які були до нього”, – говорить одне з джерел. Про своє багатство і успіх Трамп розповідав і лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину, підкріплюючи ці слова критикою своїх попередників.

При цьому найбільші побоювання у джерел телеканалу викликають розмови Трампа з Ердоганом. На їхню думку, лідер Туреччини використовував низьку поінформованість президента США про ситуацію в Сирії та на Близькому Сході в свою користь. Так, указ Трампа про виведення американських військ з Сирії, який дозволив Туреччини напасти на сирійських курдів, за даними CNN, був “безпосередньо пов’язаний з впливом Ердогана на Трампа в ході телефонних переговорів.

Особливий інтерес викликає частота дзвінків Ердогана до Трампу: повідомляється, що турецький лідер нібито має доступ до особистого розкладом свого американського колеги і завжди обізнаний про його доступність для дзвінка. З-за цього багато розмови президентів відбуваються без попередніх повідомлень. В цілому ж розмови Трампа з іноземними лідерами характеризуються як “небезпечні гидоти”, здатні завдати шкоди національній безпеці США. Як підкреслюють оглядачі телеканалу, якщо конгрес прочитає розшифровку цих переговорів, від президента відвернуться навіть багато високопоставлені республіканці.

Про те, що Ердоган нібито використовує Трампа у власних цілях, писав у своїх мемуарах колишній радник американського лідера з нацбезпеки Джон Болтон. На його думку, зовнішня політика Трампа цілком могла б стати основою для імпічменту президента.

Офіційного підтвердження цих заяв поки немає: заступник прес-секретаря Білого дому Сара Метьюз охарактеризувала президента як парламентера світового класу, послідовно просуває інтереси США на міжнародній арені. За її словами, це було продемонстровано під час переговорів по першій фазі торгового угоди з КНР, досягнення нового торгового угоди USMCA з Мексикою та Канадою та договором з союзниками по НАТО. Інші американські чиновники і дипломатичні представництва інших країн відмовляються від коментарів щодо матеріалу CNN.

Про образливому характері відносин Дональда Трампа з іншими союзниками йдеться й у статті Daily Mail, переклад якої наводить InoPressa. Там стверджується, що приватні телефонні розмови президента США з російським президентом Володимиром Путіним іноді нагадують розмова двох мужиків у парильні”, і Трамп нібито лізе зі шкіри геть, щоб отримати схвалення авторитарного лідера. Путін же “просто обігрує” Трампа під час їх взаємодій один на один.

“Крім багаторазового згадки власного багатства, як він це робив неодноразово і на публіці, Трамп упивався спогадами про те, як проводив конкурс “Міс Всесвіт” у Москві. Трамп поширювався про зустріч з Путіним на цьому заході, хоча, очевидно, її так і не було. Один з джерел розкритикував ці дзвінки, вказавши, що в той час як Путін дестабілізує Захід, Трамп “сидить там і думає, що він може набити собі ціну як бізнесмен і крутий хлопець, якого Путін буде поважати”, – йдеться в статті.

Залишити відповідь