Ціна колективного імунітету до коронавирусу без карантину в Італії

Новини України

Один відсоток населення. Скільки людських життів варто колективний імунітет до коронавирусу без карантину

Колективний імунітет коштував містечках Італії не менше відсотка населення. Фото: pixabay.com

Італійська влада опублікували перші результати тестів на антитіла до корорнавирусу. Такі знайшлися в 62% мали симптоми або підтверджені контакти з хворими. Така кількість може забезпечити колективний імунітет.

Автори порталу N+1 вважають, що, порахувавши кількість померлих від вірусу, можна оцінити, у що обійшовся країні колективний імунітет. Це близько 1 відсотка населення.

Тестування проводилося в найбільших містах долини Валь Сериана – головному осередку коронавирусной інфекції в Італії. Це населені пункти Альцано-Ломбардо (13,6 тисяч жителів) і Нембро (11,6 тисяч).

Згідно з результатами тестів, з 1054 проб, взятих у Нембро і Альцано-Ломбардо, 62% (652 штуки) виявилися позитивними, 34,4% (363 штуки) негативними, а решта 39 проб дали невизначений результат.

Так як тестували мали симптоми і контакти з хворими, то за результатами нічого не можна сказати про кількість безсимптомних носіїв і безсимптомно перехворіли.

З урахуванням цих результатів можна стверджувати, що летальність коронавіруса в Нембро виявилася високою: якщо взяти 62% від населення міста (7201,92) і розділити на них кількість “зайвих” померлих (тобто перевищують звичайну статистику до епідемії) за січень-березень (123 особи) – вийде 1,7%. Це у вісім разів більше, ніж 0,12-0,2% летальності, які обчислив статистик із США Джон Іоаннідіс, який стверджував, що коронавірус не страшніше грипу.

Звичайно, в Нембро зійшлися негативні фактори: неготовність медичної системи, проблеми з тестуванням. Але порядок величини смертності ясний – це кілька відсотків, а не десяті частки.

Таким чином колективний імунітет у випадку з Італією здобутий ціною смерті не менше одного відсотка населення.

До речі, 62% – це граничний показник. Він не може надійно захистити популяцію. Сорока відсотків мешканців без антитіл до коронавирусу, швидше за все, буде досить для нового спалаху захворювання, якщо у місто приїдуть нові заражені і змінять баланс захищених і не захищених від інфекції.

Як повідомляла “Країна”, сьогодні Верховна Рада запустила в Україні масове тестування на коронавірус.

Ми також розповідали про те, що таке паспорта імунітету.

Залишити відповідь