Ціни на лимони в Росії злетіли після картельної змови виробників

Новини України

У Росії підозрюють, що постачальники лимонів змовилися і підняли ціни

У Росії підозрюють змову в підвищенні цін на лимони. Фото: pixabay

Федеральна антимонопольна служачи (ФАС) Росії передбачає картельну змову, який призвів до підвищення цін на деякі продукти в країні. За фактом змови ФАС збирається провести відповідні перевірки.

Про це йдеться в повідомленні відомства, передає ТАСС.

“Зростання цін на лимони був викликаний скороченням поставок і підвищенням цін іноземними компаніями. Разом з тим у антимонопольного органу є підстави вважати, що таке значне зростання цін на лимони був обумовлений не тільки цими причинами. ФАС було дано доручення територіальним органам про проведення перевірок на предмет виявлення картельних угод на ринку лимонів”, – наголошується в повідомленні ФАС.

За даними Росстату, в квітні лимони подорожчали в 2,5 рази порівняно з березнем. Крім того, ФАС провела нараду з великими торговельними мережами щодо заходів зниження цін на лимони.

Зростання цін на лимони в кінці березня і в квітні пов’язаний зі зниженням поставок з Туреччини, яка традиційно є основним постачальником лимонів на російський ринок, а також зростаючим попитом на лимони через інформації про їх користь у боротьбі з коронавірусом.

“Проведена профілактична робота – нарада з великими торговельними мережами щодо заходів зниження цін на лимони. Зниження цін очікується в першій половині травня”, – повідомили у ФАС.

Раніше “Країна” писала, що в Мінекономіки заявили, що дефіциту хліба не буде.

Також ми розповідали, що Кабмін ввів держрегулювання цін на продукти і медтовары.

Залишити відповідь