Ціни на нафту піднялися вгору на надіях на скорочення надлишку пропозиції

Новини України

Надії на скорочення видобутку підштовхнули світові ціни на нафту вгору

Ринок сподівається на скорочення видобутку нафти. Фото: facebook.com

У вівторок, 12 травня, на торгах ціни на нафту повзуть вгору. Це обумовлено надіями на те, що зниження рівня видобутку і поступове відновлення попиту в міру ослаблення обмежень, введених для боротьби з поширенням коронавіруса, допоможуть прибрати надлишок сировини на світовому ринку.

Вартість липневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 18:32 по Києву становить $29,92 за барель, що на $0,29 (0,98%) вище ціни закриття попередньої сесії. Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Ф’ючерс на нафту BRENT на червень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подорожчав на $1,13 (4,68%) – до $25,27 за барель.

“Ціни на нафту знову перейшли до відновлення, оскільки ринок отримує запевнення в тому, що гряде масштабне скорочення видобутку”, – відзначає старший ринковий аналітик Price Futures Group Філ Флінн, слова якого наводить MarketWatch.

Історичне падіння нафтових цін в цьому році призвело до фінансових втрат і банкрутств компаній, які займаються видобутком нафти, а також приніс несподіваний прибуток підприємствам, забезпечує її зберігання, спровокувавши ситуацію, яку охарактеризували як “суперконтанго”, відзначає The Wall Street Journal.

Очікування зниження обсягів пропозиції нафти та перспективи збільшення попиту по мірі того, як все більше країн пом’якшують карантинні заходи, на думку учасників ринку, означають, що період “суперконтанго” може бути завершений.

За словами аналітика Mizuho Роберта Явгера, якого цитує WSJ, стрімке скорочення ф’ючерсного контанго свідчить про те, що незабаром ринок може перейти в стан беквордаціі.

У понеділок Саудівська Аравія, Кувейт і ОАЕ оголосили про намір додатково до своїх зобов’язань по угоді ОПЕК+ знизити видобуток ще на 1,18 млн б/с.

Президент США Дональд Трамп вважає, що завдяки тому, що Саудівська Аравія почала знижувати видобуток нафти, американська нафтова промисловість поправила позиції.

“Ціни на нафту пішли вгору, оскільки Саудівська Аравія знижує обсяги видобутку нафти. Наші чудові енергетичні компанії з мільйонами робочих місць знову починають виглядати дуже добре”, – написав він у twitter у вівторок.

“У той же час ціни на бензин рекордно низькі”, – зазначив президент США.

Раніше “Країна” писала про те, що після рішення саудитів скоротити видобуток нафти ціна на неї перевищила позначку в $31.

Також ми повідомляли, що саудити скоротять видобуток нафти ще на мільйон барелів на день, щоб стимулювати до того ж інші країни.

Залишити відповідь