ДБР начло розслідування за фактом витоку персональних даних українців

Новини України

До зливу особистих даних українців в мережу можуть бути причетні чиновники МВС, Міграційної служби – ДБР

ДБР розслідує витік даних з “Дії”. Фото: Facebook

У Державному бюро розслідувань дали старт досудового розслідування за фактом витоку персональних даних українців та їх поширення на одному з анонімних телеграм-каналів.

Про це у середу, 13 травня, повідомила прес-служба ДБР.

“За попередніми даними, витік персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України та Державної міграційної служби”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, розпочато досудове розслідування за фактами перевищення влади або службових повноважень співробітниками правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки, та несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, що заподіяло істотну шкоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365 і ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, у вівторок, 12 травня, депутат Олександр Дубинський звинуватив портал “Дія” у зливі персональних даних. За його словами, один з чат-ботів Телеграма запропонував йому купити свої дані. У цьому він звинуватив Минцифры.

Раніше “Країна” детально розібратися в тому, хто злив в інтернет дані мільйонів українських водіїв і при чому тут “Дія”.

Залишити відповідь