Демократи ініціюють нове розслідування проти Трампа

Новини України

Конгресмени-демократи ініціюють розслідування звільнень чиновників Держдепартаменту Трампом

Трамп звільнив з Держдепу Стіва Линіка (на фото зліва)

Представники Демократичної партії в Конгресі США, у вересні запустили процедуру імпічменту глави Білого дому, 16 травня почали розслідування обставин звільнення Дональдом Трампом декількох службовців Державного департаменту. Президента США звинувачують у тому, що він чинить опір будь-якого нагляду за діяльністю його адміністрації.

Про це пише Reuters з посиланням на заяву конгресменів.

У п’ятницю Трамп в листі спікеру Палати представників Ненсі Пелосі оголосив про заплановане зняття з посади генерального інспектора Держдепу Стіва Линіка. Демократи в Палаті представників і Сенаті поставили під сумнів своєчасність і мотиви того, що вони назвали “безпрецедентним усуненням”.

“Ми незмінно виступаємо проти політично мотивованого звільнення генеральних інспекторів”, – йдеться в заяві, яким ініціюється проведення розслідування, авторами якого виступили голова комісії Палати представників Еліот Енгеля і представник демократичної меншості в сенатській комісії з міжнародних відносин, сенатор Боб Менендес.

Два демократи заявили, що, як вони розуміють, держсекретар Майк Помпео особисто порекомендував Трампу звільнити Линіка, оскільки генеральний інспектор “почав розслідування правопорушень самим секретарем Помпео”.

На запитання про розслідування чиновник Білого дому на умовах анонімності підтвердив, що секретар Помпео дійсно рекомендував цей крок, і президент Трамп погодився. А представник Держдепу підтвердив, що Линік був звільнений, проте відмовився коментувати розслідування про роль Помпео у звільненні.

Обов’язки Линіка буде виконувати Стівен Акард – директор Управління іноземних місій.

Линік був призначений на цю посаду в 2013 році при адміністрації Обами. Він став четвертим генеральним інспектором, звільненим Трампом з початку квітня.

Як повідомляла “Країна”, у квітні Трамп звільнив розвідника, через якого почалися Украинагейт і процедура імпічменту.

Нагадаємо. що в лютому імпічмент провалився. Президента США виправдали за всіма пунктами звинувачення.

Залишити відповідь