Держдума звільнила жителів ЛДНР від сплати державного мита при отриманні російського громадянства

Новини України

Жителів “ЛДНР” звільнили від сплати державного мита при отриманні російського паспорта

Російський паспорт. Фото: Парламентська газета

Депутати Держдуми прийняли в першому читанні і в цілому закон, згідно з яким жителі т. н. “ДНР” і “ЛНР” звільняються від сплати державного мита при отриманні російського громадянства в 3500 рублів (близько 1283 грн).

Автори законопроекту № 942463-7, який опублікований на сайті Держдуми, пропонують доповнити пункт 3 статті 333 Податкового Кодексу підпунктом, передбачає звільнити постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей від сплати мита за отримання громадянства РФ у спрощеному порядку.

Авторами законопроекту виступили 17 депутатів Держдуми і членів ради федерації – Андрій Козенко, Наталія Поклонська, Олексій Журавльов, Віктор Водолацький Казбек Тайсаєв, Сергій Цеков, Ольга Ковітіді та інші.

Розмір державного мита за отримання російського паспорта жителями “ДНР” і “ЛНР” на сьогоднішній день становить 3500 рублів. Як наголошується в пояснювальній записці, “незважаючи на стратегію керівництва республік щодо підвищення рівня добробуту громадян, сплата мита залишається тяжким тягарем для багатьох мешканців регіону, а для пенсіонерів та інших категорій громадян, які перебувають на соцзабезпечення, – і зовсім непосильним завданням”.

У квітні цього року в РФ знову спростили отримання громадянства для українців, білорусів, казахів і молдаван. Тепер щоб претендувати на російський паспорт, їм не потрібно жити в РФ п’ять років.

Нагадаємо, в березні цього року в Росії вже спростили процес отримання громадянства для українців і білорусів. Тоді Володимир Путін підписав закон про автоматичне визнання громадян України і Білорусі носіями російської мови. Строк розгляду заяв про прийом в російське громадянство був скорочений до трьох місяців, раніше на це відводилося до півроку.

Також “Країна” писала, як 3 травня минулого року в Донецьку взяли перші 100 заяв на російське громадянство.

Залишити відповідь