Дія продає персональні дані – Дубинський

Новини України

У мережу злили базу даних водійських посвідчень українців. Нардеп від “Слуги народу” звинуватив “Дію”

Дія спростовує злив персональних даних

Нардеп Олександр Дубинський звинуватив портал “Дія” у зливі персональних даних. Він написав у Facebook пост про те, що один з чат-ботів Телеграма запропонував йому купити свої дані.

Дубинський звинуватив Минцифры у продажу інформації. Але пізніше видалив свій пост.

“Тільки що розмовляв з міністром цифровий трансформації М. Федоровим, який протягом дня обіцяє надати інформацію про те, хто і як зливає дані з держреєстрів.

До моменту отримання цієї інформації пости про “Дія” видалені.

Якщо інформація Михайла виявиться не релевантної, або не доведе протилежного – повернімося до теми”, – пояснив видалення Дубинський.

Слідом за цим в офіційному чат-боте “Дії” з’явилося спростування інформації нардепа. При цьому підтверджується, що дійсно в мережу злили базу даних водійських посвідчень, але, як заявляють в “Дії”, ці дані зі старих баз даних, які вже давно гуляють у відкритому доступі.

“Вчора один телеграм-бот злив базу даних з 26 млн водійських посвідчень. Чутки, що до цього причетна “Дія” – безпідставні. Це неможливо навіть теоретично. Ось чому:

1. “Дія” не має бази даних і не накопичує таку інформацію.

2. Обсяги інформації, доступної в боте, в десятки, а то і сотні разів, перевищує ту, з якою працює “Дія”.

3. Аналіз бота свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в даркнете. Йдеться про базу Приватбанку, а також інших приватних базах даних. Наприклад, в боті доступні паролі Вконтакте, Linkedin”, – заявили в Минцифры.

Нагадаємо, що додаток для смартфона “Дія” містить електронні копії документів – паспортів, прав, техпаспорта на авто. В Україні вони є легальними замінниками паперових документів.

Зазначимо, що в програмі “Дія” у травні стали доступні ще 15 послуг для громадян і бізнесу. Список

Залишити відповідь