До страждаючої від пандемії коронавіруса Землі летить астероїд c “захисною маскою”

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Обсерваторія Аресібо в Пуерто-Ріко стежить за наближенням цього тижня до Землі астероїдом (52768) 1998 OR2, який має досить незвичайні обриси нагадують захисну маску. Він не являє загрози, але, схоже, знає, що наша планета зіткнулася з пандемією нового коронавіруса, жартують в Університеті Центральної Флориди (UCF).

“Невеликі топографічні особливості, такі як горби і пасма на одному кінці астероїда 1998 OR2, вражаючі з наукової точки зору, – говорить глава планетарного радара в обсерваторії Ганна Виркки.- Але так як ми всі думаємо про COVID-19, ці особливості виглядають так, ніби 1998 OR2 пам’ятає, що потрібно надягати маску”.

Це небесне тіло потрапляє в категорію “потенційно небезпечних астероїдів” з-за свого розміру і близькості прольоту від Землі: його діаметр – близько 2-4 км, астероїд рухається зі швидкістю 9 км в секунду. 29 квітня 2020 року він пролетить в 6,29 млн км від Землі, це майже в 16 разів далі Місяця, інформує Московський планетарій.

Ніякої загрози нашій планеті він не несе, але його проліт викликав великий відгук у ЗМІ. Незвичайність цього астероїда також полягає в тому, що серед всіх “потенційно небезпечних об’єктів він є одним з найбільш великих і яскравих, тому його можна порівняно легко спостерігати, що й роблять зараз багато телескопи світу. Вже зараз його можна побачити навіть в середній телескоп.

Один оберт навколо Сонця він робить за 1345 земних днів або 3,68 земних року, максимально віддаляючись від нього на 561 млн км і наближаючись на 152 млн км. Його орбіта проходить поблизу Землі. У 2079 року він промине ще ближче – в 1,77 млн км від нашої планети.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від МОСКОВСЬКИЙ ПЛАНЕТАРІЙ (@planetarium_moscow) 27 Кві 2020 о 9:06 PDT

Залишити відповідь