Дональд Трамп попередив, що може перервати роботу Конгресу

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Президент США Дональд Трамп пригрозив, що може перервати роботу Конгресу з-за незатверджених кандидатур на високі пости, повідомляє радіо “Свобода”.

За словами Трампа, він розчарований тим, що законодавці не поспішають схвалити внесені ним пропозиції, включаючи кандидатуру на посаду керівника федерального агентства, яке займається в тому числі такі ЗМІ, як “Голос Америки” і Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода. Обидві корпорації отримують кошти від платників податків США.

Заява Трампа прозвучала на тлі недавніх звинувачень на адресу “Голосу Америки” з боку Білого дому. Президентська адміністрація стверджує, що компанія поширює китайську пропаганду, пов’язану з пандемією коронавіруса.

“Сенату потрібно виконати свої обов’язки і проголосувати за внесених мною кандидатур, або його робота офіційно буде припинена, щоб я зміг зробити міжсесійні призначення”, – сказав Трамп. Мова йде про застосування конституційного механізму, який дозволяє президенту оголосити перерву у засіданнях Конгресу й самому зробити призначення, минаючи схвалення більшістю членів Сенату, який зараз контролюють республіканці – однопартійці Трампа.

Президент наділений цим правом згідно з розділом 3 статті 2 Конституції США. Але жоден глава Білого дому до цих пір цей механізм не використовував.

У заяві лідера сенатської більшості Мітча Макконнелла говориться, що в той час, як сам він пообіцяв знайти спосіб схвалити кандидатури, критично важливі для боротьби з коронавірусом, правила Сенату зобов’язують отримати згоду від лідера демократичної меншості Чака Шумеру.

Дональд Трамп особливо виділив зволікання у призначенні Сенатом режисера-документаліста Майкла Пека на пост глави Американського агентства з глобальних медіа. “Його кандидатура застрягла в комітеті на два роки, не дозволяючи нам керувати “Голосом Америки”, а це важливо”, – заявив президент США, назвавши “огидним” те, що він чує від “Голосу Америки”.

Директор “Голосу Америки” Аманда Беннет раніше відкинула критику, що пролунала з Білого дому, підкресливши, що фінансується суспільством незалежна медіа вільно в тому, щоб розповідати про всі сторони проблеми, і уповноважена робити це за законом.

Іноземне телерадіомовлення і міжнародні корпорації США, згідно з законом, не мають права поширювати і рекламувати свою продукцію і матеріали аудиторії всередині самих Сполучених Штатів.

Залишити відповідь