Дональд Трамп заявив про поступове зняття санітарних обмежень, введених за коронавіруса, і передрік економічний бум

Новини Світу

 

Президент США Дональд Трамп заявив, що влада США приступають до поступової скасування санітарних обмежень, які були введені з-за коронавіруса. Його цитує ТАСС.

“Грунтуючись на останніх даних, наша команда експертів тепер згодна з тим, що ми можемо відкрити наступний фронт в нашій війні”, – сказав він. За словами американського лідера, мова йде про поступове скасування санітарних обмежень: за останній тиждень на 30% території США не відзначалося нових випадків зараження коронавирусной інфекцією.

“Як я вже говорив протягом деякого часу, припинення роботи [підприємств] на загальнонаціональному рівні не є стійким і довгостроковим рішенням. Щоб зберегти здоров’я наших громадян, ми повинні також зберегти здоров’я і функціонування нашої економіки. У довгостроковій перспективі одне без іншого неможливо”, – сказав Трамп, додавши, що очікує повноцінного економічного буму після зняття обмежень. Він також висловив упевненість в тому, що нинішні рекомендації дозволять владі США впоратися і з ще однією можливою спалахом коронавіруса, яка може відбутися восени.

Американський лідер також повідомив, що федеральний уряд дав губернаторам штатів рекомендації щодо поступової скасування санітарних обмежень. “Якщо їм необхідно залишатися закритими, ми дозволимо їм робити це. І якщо вони вважатимуть, що настав час відкритися, ми надамо їм свободу і рекомендації, щоб здійснити це дуже і дуже швидко”, – сказав Трамп.

За його словами, план включає в себе три фази. “Ми не відкриваємо все відразу. Один обережний крок за раз. Деякі штати зможуть відкритися раніше за інших”, – сказав Трамп, підкресливши, що під час процесу зняття санітарних обмежень влада закликає громадян дотримуватися заходів безпеки, дотримуватися норм соціальної дистанції і залишатися вдома в разі поганого самопочуття.

Напередодні американський лідер заявив, що США пройшли пік зараження коронавірусом, а проведені ним телеконференції з представниками бізнесу дали багато хороших ідей про те, як безпечно перезавантажити нашу економіку”. Губернатори 20 штатів з невеликою кількістю випадків коронавіруса вважають, що вони готові до перезавантаження економіки до наміченої президентом даті, тоді як губернатори в найбільш постраждалих від коронавіруса штатах – Нью-Йорку, Каліфорнії, Луїзіана, Нью-Джерсі, Массачусетс і Мічигані – вважають, що перед скасуванням обмежень необхідно масове тестування американців на коронавірус.

У той же час найбільші банки країни чекають катастрофічного обвалу американської економіки – на 40%. У квітні через закриття підприємств і карантину країна втратить близько 25 мільйонів робочих місць. Протягом усього другого кварталу роботи будуть позбавлятися мінімум по мільйону американців на місяць. За три минулі тижні в США вже подано 16,8 млн заявок на допомогу. І хоча в третьому кварталі має початися зростання, повернути вдасться лише третина втрат першої половини року. За підсумками 2020-го в Morgan Stanley передбачають скорочення реального ВВП на 5,5% – максимальне падіння з 1946 року.

У Бюджетному управлінні конгресу США вважають, що ВВП недорахується як мінімум 28% у другому кварталі, але при негативному сценарії “масштаб може виявитися набагато більшим”. У Сredit Suisse очікують рекордного скорочення ВВП США на 33,5% вже в цьому кварталі. Це означає, що період з 1 квітня по 30 червня стане найгіршим за всю історію спостережень, починаючи з 1945 року. А 27 з 139 міст США постраждають сильніше інших.

Залишити відповідь