Доступні кредити 5-7-9% не працює на повну потужність – Петрашко

Новини України

За три місяці – всього 451 кредит. У Кабміні визнали провал програми “5-7-9%”

За три місяці 451 видано кредит на загальну суму 276 млн грн. Фото: “Країна”

Урядова пільгова програма “Доступні кредити 5-7-9%” , не запрацювала на повну потужність, так як банки не хочуть брати на себе ризикувати видачею грошових коштів. Всього за три місяці програми “Доступні кредити 5-7-9%” в Україні по ній видали вже 451 кредит на суму 276 мільйонів гривень.

Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко в інтерв’ю Liga.net.

“На жаль, програма, де-факто, не запрацювала на повну потужність. До поновлення програми, за три місяці всіма банками-партнерами програми “Доступні кредити 5-7-9%” 451 видано кредит на загальну суму 276 млн гривень. Це дуже мало”, – сказав міністр.

За його словами, програма не буде працювати зараз, тому що банки не хочуть ризикувати видачею коштів.

“Ми пропонуємо зараз за програмою 5-7-9% і чим вже можна користуватися. Якщо ваш бізнес оборот до 10 млн євро і ви кредит у банку, держава компенсує вам погашення відсотків протягом одного року”, – додав Петрашко.

За його словами, у бюджеті під це напрямок для бізнесу виділено чотири млрд гривень. Цього повинно бути достатньо, а якщо потрібно більше, то будуть пропонуватися певні зміни в бюджет. Також уряд працює над програмами, які планує запустити, щоб дати доступні кредити для підприємців.

Міністр економіки додав, що доступ до програми портфельних гарантій для банків знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

“Це потрібно для того, щоб кредитувати пріоритетні сектори економіки, підсилювати певні галузі, які страждають від тієї чи іншої кризи. Якщо це буде проголосовано, у нас з’явиться новий інструмент, і ми будемо частково брати на себе ризики разом з банками по пул кредитів для різних галузей “, – підсумував міністр.

Раніше “Країна” писала, чому програма “5-7-9%” не дала поштовх повномасштабного розвитку в Україні малого і середнього бізнесу, як розраховувалося спочатку.

Нагадаємо, 29 квітня Кабмін підтримав проект закону, яким пропонується давати кредити представникам малого бізнесу під державні гарантії на портфельній основі.

Раніше ми писали, що 15 квітня Кабмін своєю постановою розширив кредитну програму 5-7-9. Так, уряд удвічі збільшив максимальну суму кредиту, розширив коло осіб, які можуть на нього претендувати і знизив базові ставки.

Також ми повідомляли, що в Україні за програмою 5-7-9% видали всього 369 кредитів для бізнесу на суму 232 мільйони гривень.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь