Дрім Таун може відкритися 25 травня, якщо так вирішить КМДА

Новини України

ТРЦ у Києві готові відкритися з 25 травня. Але чекають відмашки від Кличка і Кабміну

ТРЦ “Дрім Таун” у Києві готовий відкритися з 25 травня. Керівництво обіцяє дотримуватися всіх заходів безпеки. Фото: Facebook

Керівництво київських ТРЦ очікує поновлення роботи вже з 25 травня.

Про це в коментарі “Країні” заявив керуючий директор торгово-розважального центру “Дрім Таун” Роман Ємець.

За його словами, його ТРЦ готове було відкрити двері для відвідувачів вже з 12 травня, проте Київської міської державної адміністрації (КМДА) вирішили, що в місті “з відкриттям ТРЦ буде окрема історія”.

“І нам відкриття довелося відкласти поки до 22 травня. А нещодавно мер Києва сказав, що ТРЦ відкриють лише після метро… Тепер вже точно нам нічого не зрозуміло. Ми чекаємо засідання Кабміну, на якому можуть прийняти рішення про запуск метро в Києві. І дуже сподіваємося, що мер буде послідовний у своїх заявах і дозволить великим торговим центрам теж відкритися з 25 травня, тобто в день запуску метро”, – заявив Ємець.

Він також розкритикував механізм пом’якшення карантину в Києві, згідно з яким, на думку влади, відкриті магазини незалежно від їх площі становлять менше небезпеки в умовах епідемії коронавіруса, ніж ТРЦ. У свою чергу Ємець впевнений, що карантинні обмеження в торгових центрах дотримуватися набагато легше, ніж на території невеликих торгових площ.

“У ТРЦ є протоколи, які розсилаються орендарям для виконання: про масковий режим, періодичність дезінфекції, температурний скринінг співробітників щоранку і тд. Тобто ТЦ буде перевіряти своїх співробітників, а кожен магазин додатково – своїх. Охорона на вході буде контролювати масковий режим відвідувачів ТРЦ, співробітники магазинів додатково почнуть перевіряти тих, хто заходить в їх магазини. Охорона може спокійно впливати на стовпотворіння і припиняти випадки, коли не витримується соціальна дистанція. І так само це будуть відслідковувати в магазинах торгового центру. Так що для відкриття ТРЦ в карантин набагато безпечніше, ніж окремо розташовані магазини”, – зазначив упраляющий.

Ємець додав, що припущення про те, що після пом’якшення карантинних обмежень для ТРЦ туди відразу ж кинуться натовпи відвідувачів, не відповідає дійсності.

“Насправді, контролювати потік відвідувачів дуже легко, і товкучки не буде. Одні тільки коридорні площі “Дрім Тауна”, тобто без урахування площі самих магазинів, це близько 30 тисяч кв. м. Для того, щоб порушити режим “1 людина на 10 кв. м.”, нам потрібно, щоб в ТРЦ одночасно перебувало 3000 чоловік. Це помітно багато. Додатково, щоб не допускати товкучки, будемо креслити лінії на підлозі, охорона у нас не просто стоїть на вході, а закриває цілі секції. Загалом, нам ці обмеження легко буде дотримуватись і контролювати”, – підкреслив Ємець.

За його словами, керівництво “Дрім Тауна” саботувати карантинні обмеження київської влади не має наміру.

“Ми вважаємо, що раз держава приймає рішення, всі повинні працювати в єдиному правовому полі. Подвійне трактування закону ми не допускаємо. Хоча ми теж могли взяти одну захисну маску, поставити посеред торгового центру і сказати, що ми продаємо маски, тому будемо працювати. Але ми так не надійшли”, – заявив він.

Розповів Ємець і про фінансову сторону роботи ТРЦ в умовах карантину.

“Наші акціонери ще на початку карантину оголосили, що скасовують орендну плату і маркетингові платежі для орендарів. Операційні платежі, які пов’язані з обслуговуванням будівлі, ми як і раніше збираємо з орендарів. Коли нас відкриють, ми розуміємо, що період виходу з кризи буде важким, тому готові до переговорів з кожним конкретним орендарем. Будемо обговорювати комерційні умови орендної плати виходячи з того, з якими показниками, з якою динамікою вони почнуть працювати”, – зазначив керуючий.

Нагадаємо, що за словами київського мера Віталія Кличка, великі торгові центри в столиці потрібно відкривати тільки після того, як буде відновлена робота метро. Також цьому має сприяти поліпшення епідеміологічної ситуації.

Раніше ми запитували українських бізнесменів про те, як вони ставляться до обмежувальних заходів, введеним в країні через епідемію коронавіруса.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь