Друга хвиля коронавіруса в Європі може виникнути після пом’якшення карантину

Новини України

Вірусолог розповів, що може призвести до другої хвилі коронавіруса в Європі

Вірусолог розповів про другу хвилю коронавіруса. Фото: Країна

Пом’якшення карантинних обмежень і гарна погода на вулиці, яка приваблює людей в парки і на прогулянки, може призвести до другої хвилі коронавирусной інфекції. Цим стурбовані в Бельгії, де з 11 травня пом’якшують карантин. Вірусолог радить громадянам бути відповідальними і поступово виходити з самоізоляції.

Про це повідомив учений з Католицького університету Льовена бельгійський вірусолог Марк ван Ранст в ефірі телеканалу VTM.

“Такі ситуації викликають жаль. Я рекомендую особам, які не дотримуються правил (ізоляції), добре подумати”, – заявив вірусолог

На думку ван Ранста, наповнені людьми галявини парків викликають серйозну тривогу, поспішне перескакування через етапи пом’якшення обмежень може призвести до другої хвилі епідемії.

Експерт вважає, що в процесі поступового виходу з ізоляції дисципліна важлива як ніколи. “Всі громадяни повинні проявляти відповідальність. Якщо уряд нам довіряє, ми повинні дотримуватися здорового глузду. Правило залишається незмінним: спілкуватися якомога меншому числу людей. Якщо ми цього не доб’ємося, абсолютно точно крива графіка заражень піде вгору”, – додав він.

За минулу добу в Бельгії виявлено 485 нових заражень коронавірусом (585 днем раніше), що підвищило загальне число інфікованих в країні до 53 тис. 081 людини.

Нагадаємо, що за даними на ранок 10 травня коронавірусом в Україні захворіли 15 232 людини.

Також ми розповідали, що в китайському місті Ухань підтвердився перший випадок Covid-19. Захворювань коронавірусом в Ухані не фіксували з третього квітня, але вірус повернувся.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь