Дитячий омбудсмен Кулеба за заборону сурогатного материнства в Україні

Новини України

Після скандалу з дітьми з готелю “Венеція” Кулеба виступив проти сурогатного материнства в Україні

Дитячий омбудсмен виступив за заборону сурогатного материнства. Фото: pixabay

Після того, як 46 немовлят, народжених в Україні сурогатними матерями для іноземців, були виявлені в готелі “Венеція” в Києві, уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба виступив за те, щоб заборонити сурогатне материнство в Україні.

Про це він заявив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Я буду налаштовувати на заборону. Тут не потрібен особливий закон”, – заявив він.

Кулеба порівняв сурогатне материнство для іноземних громадян з торгівлею дітьми. При цьому він відзначив можливість надалі громадських обговорень перспективи вирішення сурогатного материнства виключно для українських громадян. Він підкреслив, що заборону сурогатного материнства торкнувся таких країн, як Індія і Таїланд.

Кулеба зазначив, що разом з дітьми, які перебувають у готелі “Венеція”, там також перебувають нові батьки 15 немовлят – іноземці, які не можуть виїхати з України. У більшості дітей вже є свідоцтво про народження, і вони зареєстровані в Україні.

Нагадаємо, що омбудсмен Людмила Денисова вважає, що сурогатне материнство є проблемою, яку потрібно негайно реагувати. А надання таких послуг іноземцям може порушувати права дітей.

Раніше “Країна” писала, що Офіс генпрокурора зацікавився півсотнею немовлят, народжених українками для іноземців.

Також ми розбиралися, як у Києві застрягли десятки немовлят “на експорт”.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь