Джерело: Війська Хафтара вибили сили ПНР з району Ель-Хіра під Тріполі

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Лівійська національна армія (ЛНА) фельдмаршала Халіфи Хафтара взяла під повний контроль один із стратегічних районів в передмісті Тріполі, вибивши звідти формування Уряду національної згоди (ПНР) прем’єр-міністра Фаїза Сараджа. Про це повідомив у вівторок ТАСС лівійський військовий джерело.

За його даними, хафтаровцы після сутичок з силами ПНР зайняли розташований в 50 км на північний захід від столиці населений пункт Ель-Хіра. “В даний час армійські підрозділи прочісують його після звільнення від міліцій і найманців”, – вказало джерело. При цьому він зазначив, що ЛНА вдалося таким чином перекрити важливу трасу, що зв’язує Тріполі і ще один стратегічно важливе місто Гар’ян, захоплений прихильниками ПНС в червні минулого року.

Крім того, раніше вдень запеклі сутички йшли в інших районах на підступах до головного міста країни, в тому числі Айн-Зорі, Ер-Рамлі, Ель-Хадбе і на трасі, що веде від зруйнованого ще в 2014 році і функціонуючого міжнародного аеропорту Тріполі. За твердженням джерела, під час боїв війська ПНР понесли великі втрати в живій силі і техніці, а також в полон взято “безліч борються на стороні триполийского уряду найманців з Сирії”.

У Лівії після повалення режиму полковника Муаммара Каддафі в 2011 році діє визнане ООН уряд національної згоди Фаїза Сараджа в Тріполі і тимчасовий кабінет Абдалли Абдуррахмана ат-Тані, який засідає на сході країни спільно з парламентом і підтримуваний ЛНА фельдмаршала Халіфи Хафтара.

25 квітня 2019 року Хафтар оголосив про вихід з угоди щодо мирного врегулювання конфлікту і по формуванню ПНР, підписаного 17 грудня 2015 року. Також Хафтар заявив, що Лівійська національна армія бере в свої руки управління всіма підконтрольними їй територіями. З квітня 2019 року його армія почала штурм лівійської столиці під приводом “звільнення її від терористів”. Однак наступ захлинувся на підступах до міста.

За даними ЗМІ, Хафтара підтримують Росія, Франція, Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет. На боці уряду в Тріполі, в свою чергу, виступають Туреччина, Катар та Італія. У травні стало відомо про доповіді спостерігачів ООН про те, що у Лівії перебувають близько 1200 найманців з ПВК “Вагнер”, у тому числі громадяни Росії, Білорусії, Молдови, Сербії та України.

В кінці квітня 2020 року глава МВС ПНР Лівії Фатхі Башага звинуватив вагнеровцев в застосуванні хімічної зброї на території країни.

Москва заперечує участь держави в лівійському конфлікті. Президент Володимир Путін у січні зазначав, що якщо в Лівії і знаходяться російські громадяни, вони не представляють там Росію і не виражають її інтереси.

Близько тижня тому формувань ПНР при активній підтримці турецької безпілотної авіації вдалося зайняти стратегічну авіабазу “Аль-Ватыя” (100 км на південний захід від Тріполі), яку незадовго до цього покинули сили Хафтара. Слідом за цим вони почали готувати наступ на інші позиції ЛНА, в тому числі місто Тархуну (65 км на південний схід від Тріполі, важливий центр постачання).

Між тим у минулий вівторок хафтаровцы в односторонньому порядку оголосили з нагоди настання свята розговенья Ід аль-Фітр (Ураза-байрам у тюркських народів) про тимчасове припинення вогню і відведення військ на всіх фронтах у столиці на відстань 2-3 км. Незважаючи на це, зіткнення не припинялися, а пізніше командування армії повідомило про підготовку найбільшої в історії повітряної операції проти Лівії, як заявлялося, турецьких військ в країні та їх прихильників.

Військові США заявляють, що для проведення цієї повітряної операції з Сирії перекинуті російські військові літаки, управляти якими будуть найманці з РФ.

Залишити відповідь