Джером Пауелл, глава ФРС – ВВП США знизиться на 20 – 30 відсотків

Новини України

Глава ФРС видав похмурий прогноз для економіки США

Глава ФРС назвав втрати економіки США, фото: pixabay.com

Епідемія коронавіруса нанесла потужний удар по самій сильній економіці світу. І заходи, що вживаються адміністрацією Трампа, поки не можуть переломити ситуацію на краще.

З черговим песимістичним прогнозом виступив глава Федеральної резервної системи США Джером Пауелл.

На його думку, у другому кварталі рівень безробіття в США може піднятися до 25%, а ВВП впасти на 20% – 30%.

“Дані, які ми побачимо за цей квартал, який закінчується в червні, будуть дуже і дуже поганими. Буде великий спад економічної активності, великий зростання безробіття”, – сказав Пауелл в ефірі телеканалу CBS, як передає Інтерфакс.

За його словами, закриття бізнесу, викликане епідемією коронавіруса, може легко призвести до падіння економіки США на 20% – 30% в поточному кварталі, і більше 30 млн робочих місць вже “були знищені в результаті закриття підприємств.

Але його прогноз на перспективу більш оптимістичний.

“Я думаю, що є хороший шанс, що в третьому кварталі буде позитивний зростання”, – сказав він, однак попередив, що Штатам “буде потрібно якийсь час, щоб повністю повернутися до нормального життя, і це “може розтягнутися до кінця наступного року, але наскільки – ми дійсно цього не знаємо”.

“Я думаю, що ви побачите, як економіка буде неухильно відновлюватися у другій половині цього року”, – все-таки обнадіяв Пауелл.

Він сказав, що на відновлення економіки можуть знадобитися додаткові державні видатки понад вже схвалених Конгресом $3 трильйонів.

Раніше “Країна” повідомляла, що м’ясо в США стало продуктом для багатих через пандемію коронавіруса.

Залишити відповідь