Еміне Джапарова стала першим заступником голови МЗС України

Новини України

Зеленський призначить першим заступником глави Мзс колишню заступницю Стеця

Еміне Джапарова стала першим заступником міністра закордонних справ України. Фото: facebook.com/edzhaparova

Президент України Володимир Зеленський погодив призначення колишнього заступника міністра інформаційної політики Еміне Джапаровой на посаду першого заступника міністра закордонних справ.

Про це він заявив на зустрічі з представникам кримськотатарського народу, передає прес-служба Офісу президента.

Зокрема, Зеленський розповів, що представники кримськотатарського народу повинні бути представлені на найвищому дипломатичному рівні, тому він погодив призначення Еміне Джапаровой на посаду першого заступника міністра закордонних справ.

Уточнимо, що з 2016 по 2019 роки Джапарова працювала на посаді першого заступника міністра інформаційної політики Юрія Стеця. Після звільнення вона балотувалася у Верховну Раду під номером чотири від партії “Українська стратегія Гройсмана”.

Telegram-канал “Політика Країни” нагадує, що Джапарова – колишня журналістка, яка працювала на каналі ATR і створювала проекти для радіо “Свобода”. Канал наводить коментар Джапаровой після зустрічі з держсекретарем США Майклом Помпео, яка відбулася в лютому 2020 року.

“Визнала, що тема Криму відійшла на другий план політичного і відповідно інформаційного порядку денного. У зв’язку з чим, Меджліс кримських татар ініціює такі заходи, як Марш Гідності – 3 травня 2020 року. Коротко зупинилася на цій ініціативі та її цілі на прохання Рефата Чубарова – залучити якомога більш широку увагу світу до того, що відбувається в Криму і допомогти міжнародним організаціям виконати свої резолюції”, – написала Джапарова на своїй сторінці у ФБ.

“Тепер, на посаді першого заступника глави Мзс вона, ймовірно, якраз і займеться вирішенням цього завдання – “залучити якомога більш широку увагу до Криму”, – резюмує телеграм-канал.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, в Україні – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У ніч на понеділок, будівля Офісу президента пофарбували в кольори прапора кримських татар в знак пам’яті жертв депортації.

Раніше “Країна” писала, що Зеленський під час зустрічі з Мустафою Джемільовим заявив, що готовий скликати конституційну комісію і внести в парламент проект закону про створення кримськотатарської автономії.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь