Еммануель Макрон і Ангела Меркель створили фонд порятунку економіки Європи

Новини України

Париж і Берлін вирішили створити фонд на 500 мільярдів євро для порятунку економіки Європи після коронакризиса

Франція і Німеччина вирішили створити спецфонд для порятунку економіки Європи, фото pixabay.com

Президент Франції Еммануель Макрон провів відео переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель на яких обговорили план післякризового відновлення європейської економіки.

Париж і Берлін виступили зі спільною ініціативою створення спецфонду, який допоможе країнам Європи впорається з наслідками економічної кризи, викликаного пандемією Covid-19.

“Ми хочемо мати обмежений у часі фонд у 500 мільярдів євро. Мова йде не про кредити, а про бюджетні витрати для секторів і регіонів, найбільш зачеплених Covid-19”, – заявила за підсумками переговорів Ангела Меркель, як передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, цей план “посилить опірність, конвергенцію і конкурентоспроможність європейських економік і збільшить інвестиції, зокрема, екологічний та цифровий перехід і в наукові дослідження та інновації”.

“Фінансування фонду відновлення буде зосереджено на труднощах, пов’язаних з пандемією і її наслідками”, – уточнюється в заяві.

У свою чергу Макрон вказав на чотири напрямки цієї ініціативи: санітарна захист, бюджетний імпульс, екологічний перехід, економічний суверенітет. Він вважає, що в цій стратегії закладена основа післякризової реконструкції “нашого життя, наших економік, наших суспільств”.

За його словами, на початку пандемії Європа показала свою неготовність, але охорона здоров’я і не входило в союзну компетенцію, тому необхідно забезпечити Євросоюз дуже конкретною компетенцією в галузі охорони здоров’я, і це спільне завдання ЄС.

“Така Європа охорони здоров’я ніколи не існувала. Вона повинна стати нашим пріоритетом”, – підкреслив французький президент.

У бюджетному плані, продовжив він, важливі інструменти солідарності. Фонд у 500 мільярдів євро доповнить фінансові перспективи ЄС, тобто європейський бюджет. Макрон висловив сподівання, що Європейська комісія через кілька днів висуне відповідну пропозицію, що будуть реалізовувати держави ЄС.

“Цей фонд відновлення не буде позиками, наданими того чи іншого регіону або сектору, а бюджетною дотацією на основі нашої загальної заборгованості, яка доповнює угоду, до якого прийшли наші міністри фінансів (Єврогрупа – Ред.), домовившись про 500 мільярдів євро зі страхувальною програмою Ѕиге Єврокомісії, а також позичками Європейського механізму стабільності і позиками Європейського інвестиційного банку”, – пояснив президент Франції.

Раніше “Країна” повідомляла, що Меркель на онлайн-зустрічі пообіцяла Шмыгалю перевірити, ніж Німеччина може допомогти Україні.

Залишити відповідь