Епідемія коронавіруса – у сфері ЗМІ прокотилася хвиля скорочень і закриттів

Новини України

Коронавірус спровокувало масове звільнення працівників ЗМІ по всьому світу – The Washington Post

16:49,

сьогодні

Коронавірус спровокував масові звільнення в ЗМІ. Фото: Flickr

Сфера ЗМІ переживає етап масових звільнень і закриттів з-за епідемії коронавіруса, який поширився по світу. Однією з найбільш частих причин скорочення є складна ситуація, в якій опинилися рекламодавці.

Про це йдеться в матеріалі The Washington Post.

Так, журналістка американського Клівленда Брі Зельтнер, яка розповідала про хвороби в сусідніх штатах, була звільнена з газети, в якій працювала довгий час. Разом з нею роботи позбулися ще 22 людини.

“Дуже важко спостерігати за тим, що відбувається у світі, будучи репортером у сфері охорони здоров’я. І не мати можливості висвітлювати це”, – сказала вона.

Скоротити працівників довелося та іншим відомим виданням. Приміром, щоденна газета Tampa Bay Times звільнила 11 журналістів і скоротила кількість випусків до двох на тиждень. А тижневик Stranger, який був удостоєний Пулітцерівської премії, звільнив 18 працівників і зовсім припинив друк. Звільнення торкнулися також видання Denev Post, Boston Herald та Dallas Morning News.

Однією з причин скорочень стало те, що видання залишилися без підтримки від локальних бізнесів.

“…рекламодавці, субсидують наш бізнес, знаходяться під величезним напруженням. . . . Для багатьох, багатьох наших місцевих підприємств закриття – жахливий перелом”, – сказав головний редактор газети Tampa Bay.

Постраждали не тільки друковані газети. Закриваються навіть місцеві телеканали та онлайн-видання. Останнє дуже порадувало президента США Дональда Трампа.

“Реклама в провальному New York Times це шлях вниз. А Washington Post не набагато краще. Я не можу точно сказати, що їх знищує – вірус або те, що вони є джерелами фейкових новин”, – написав він у себе в Twitter.

Щоб хоч якось надати допомогу ЗМІ, аналітик з питань медіа-бізнесу Рік Едмондс з Інституту дослідження ЗМІ їм. Пойнтера припустив, що деяким виданням доведеться піти на отримання спеціальних кредитів через “Програму захисту зарплат, або навіть від федерального уряду.

Спеціально з метою підтримки ЗМІ Facebook і Google анонсували невеликі програми допомоги для медіа. Перша компанія виділи 100 млн доларів для ЗМІ у вигляді грантів. А пошукова компанія готова викласти 300 млн доларів: їх вони почали видавати ще до спалаху коронавіруса.

Нагадаємо, американський президент Дональд Трамп назвав фейком інформацію ЗМІ про те, що розвідка ще в листопаді доповіла йому про можливу небезпеку у зв’язку зі спалахом коронавіруса в Ухані.

Також “Країна” писала, що станом на 12 квітня, кількість хворих COVID-19 у всьому світі сягнула 1,1 мільйона 666 осіб. На даний момент померло від хвороби понад 108 тисяч.

Оригінал статті

Залишити відповідь