Естонія першою отримає від Японії препарат, потенційно допомагає від COVID-19

Новини Світу

Фото: Albert Truuväärt / commons.wikimedia.org

Уряд Японії передав посольства Естонії в Токіо посилку з потенційним ліками проти коронавіруса Avigan. Препарат прибуде в країну призначення наступного тижня, повідомили “Інтерфаксу” в неділю в прес-службі МЗС Естонії.

Естонія візьме участь в дослідженнях про можливості використання Avigan для лікування COVID-19.

“Те, що Естонія отримає від Японії ліки Avigan, є дуже гарним прикладом міжнародного співробітництва в кризовій ситуації. Я розмовляв у четвер з японським колегою Тошимицу Мотегі і подякував його”, – повідомив глава МЗС республіки Урмас Рейнсалу.

Avigan розроблений японською фармацевтичною фірмою Fujifilm Toyama Chemicals, підрозділом корпорації Fujifilm, як ліки проти грипу. Після спалаху пандемії МЗС Естонії вивчав можливості отримання Avigan для участі в дослідженнях його використання при лікуванні COVID-19.

Японія виділила ліки для дослідження на людях безкоштовно в рамках міжнародного співробітництва. Як зазначили в МЗС, Естонія у відповідь зобов’язана поділитися з Японією результатами клінічних випробувань.
Запити на отримання Avigan для тестування і експериментального використання на предмет лікування від COVID-19 направили Японії понад 80 держав.

Передбачається, що Avigan підійде пацієнтам з легкими симптомами коронавіруса. Однак він протипоказаний вагітним жінкам із-за ризику розвитку вад у плода.

Залишити відповідь