Фінляндія може відмовити у сезонній роботі українцям через заяв Києва

Новини України

У Фінляндії можуть відмовитися від українських сезонних робітників після заяв Києва

У Фінляндії повідомили, що готові залишитися без робочих з України. Фото: pixabay

У Фінляндії можуть відмовитися від українських сезонних робітників після суперечливих заяв з Києва про те, що Україна прагне “зберегти працівників” і “докладе для цього максимум зусиль”.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Yle.

“Я сподіваюся, що виробники швидко відреагують на цей меседж. Ми не зможемо більше залучати людей з України, принаймні найближчим часом. Нам потрібні швидкі рішення, тому що скоро почнеться весняний збір врожаю”, – сказала постійний секретар міністерства сільського господарства Яана Хусу-Калліо в коментарі Maaseudun Tulevaisuus.

У фінських фермерів можуть виникнути труднощі зі збором урожаю, якщо Україна не дозволить працівникам відправитися на сезонні роботи.

Фінляндія погодила прибуття для сезонних робіт 1500 українських сезонних працівників у цьому році. Зараз в країну прибули лише близько 200 з них, і є побоювання, що іншим не дозволять приїхати.

Минулого тижня в інтерв’ю РБК-Україна прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що працівники є кваліфікованим, навченим в Європі робочою силою і могли б бути корисними для розвитку економіки в Україні, тому їх треба зберегти”. “Дійсно, вже відомо про двох випадках в Європі, коли роботодавці, а саме – аграрії, організовували чартери, щоб перевозити робочу силу з інших країн. Але у нас фактично закритий кордон. Ми хочемо спробувати залишити людей в Україні, і докладемо для цього максимум зусиль. В Україні також повно роботи”, – заявляв в інтерв’ю Денис Шмигаль.

Нагадаємо, у четвер, 23 квітня, українські заробітчани полетіли спецрейсом до Фінляндії. Це перший чартер, який країна організувала на прохання місцевих фермерів. Полетіло близько 200 українців. Всі вони будуть збирати полуницю.

Як повідомляла “Країна”, в Польщі теж готують чартерні рейси, щоб завезти українських заробітчан на збір врожаю.

Залишити відповідь